گوناگون

خرید موتور کرکره برقی از شرکت آسیا دُر

افزایش امنیت و آسایش در محل زندگی و کار انسان‌ها موضوع بسیار مهمی است و در تمام جوامع تلاش بر آن است که همه‌ی افراد به آن دسترسی داشته باشند.

به دلیل سرقت و دزدیهای فراوان، تنها نصب دوربین مداربسته در خانه‌ها و مغازه‌ها نمی‌تواند امنیت و آسودگی خاطر را به‌طور کامل به ارمغان بیاورد. به همین منظور کرکره‌های برقی اختراع شده‌اند تا با استفاده از آنها به افزایش کیفیت ایمنی کمک کند. به دلیل تنوع کرکره برقی، شناخت بهترین برندها و کاربری آنها به ما در انتخاب یک موتور کرکره برقی مناسب برای کرکره مورد نیاز به ما یاری رساند که شرکت فنی و مهندسی آسیا دُر در این راه مشاور شما است.

در این مطلب انواع موتورهای کرکره برقی را بررسی کرده و به معرفی انواع آنها از نظر عملکرد و کاربری می‌پردازیم که در حال حاضر پر مصرف‌ترین موتورهای کرکره برقی در بازار ایران هستند.

انواع موتور کرکره برقی

موتور سنترال

این نوع موتور کرکره برقی به موتور سنترال یا موتور مرکزی کرکره برقی معروف می‌باشد که دلیل اینکه این نوع موتور به این نام شناخته می‌شوند این است که این موتور در مرکز لوله یا شفت کرکره‌های قدیمی قرار می‌گیرند. این موتور را با نام سانترال یا MC هم در بازار  کرکره برقی می‌شناسند. موتور سنترال کرکره برقی قابلیت به حرکت در آوردن کرکره‌هایی با وزن و تردد  متوسط را دارا می‌باشند.

موتور سنترال کرکره برقی به دلیل عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره به بهترین گزینه برای برقی یا اتوماتیک کردن کرکره‌های دستی قدیمی می‌باشد و با توجه به منسوخ شدن کرکره‌های قدیمی جزو کم فروش‌ترین موتورهای کرکره برقی می‌باشند و در حال حاضر می‌توان گفت استفاده از آن‌ها منسوخ می‌باشد.

موتور توبولار

موتور کرکره برقی توبولار یا توبلار یکی دیگر از موتورهای کرکره برقی پرکاربرد و رایج موجود در بازار که از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بصورت استوانه‌ای شکل می‌باشد و در داخل لوله یا شفت کرکره نصب می‌شوند و قابل مشاهده نمی‌باشند. موتور توبلار کرکره  برقی بیشتر مواقع به خاطر اشغال فضای کم و پایین بودن قیمت دارای محبوبیت بالا می‌باشد.

موتور توبلار جهت به حرکت درآوردن پرده برقی،  سایه بان و کرکره‌های برقی با وزن و میزان تردد پایین به کار می‌روند و برای مکان‌هایی که از ارتفاع  و عرض کمتری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موتور کرکره توبلار برای کاربری‌های کم تردد مثل کرکره برقی درب پارکینگ خانه‌های ویلایی، کرکره برقی مغازه ها، کرکره برقی پنجره، کرکره برقی بالکن و کرکره برقی انباری که در طول  شبانه روز خیلی کم و در چندین بار در سه الی چهار بار باز و بسته شدن انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موتور توبولار کرکره برقی در دو نوع کلی با کاربری مسکونی (سبک) و صنعتی (سنگین) تولید می‌شوند. نمونه سبک این موتور دارای قدرتی در محدوده ۲۰ الی ۱۴۰ نیوتن بر متر مربع دارد و برای مکان‌هایی مسکونی و تجاری کوچک که وزن و عرض کرکره کم است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمونه سنگین یا صنعتی این موتور کرکره دارای توانی در حدود ۱۴۰ تا ۳۲۰ نیوتن متر می‌باشند و به توجه به این قدرت می‌توان از آنها برای مکان‌هایی که وزن و عرض بیشتر  و همچنین تردد بالاتری دارند، استفاده کرد.

در داخل موتور توبلار یک سنسور حرارتی تعبیه شده است و در صورتیکه کرکره یا پرده و سایبان بیش از حد باز و بسته شوند سبب خاموش شدن موتور می‌شود و تا زمان خنک شدن قابلیت کارکردن موتور وجود ندارد و به همین دلیل استفاده از موتور توبولار در مکان‌های پر تردد انتخاب مناسب و استانداردی نمی‌باشد.

موتور ساید

یک نوع دیگر از موتورهای کرکره برقی که در چند سال اخیر وارد بازار کرکره برقی شده است، موتور کرکره برقی ساید می‌باشند که در حال حاضر بیشترین فروش و مصرف در تولید کرکره برقی‌ها در بازار درب اتوماتیک را به خود اختصاص داده است.

موتور کرکره برقی که به عنوان موتور کرکره صنعتی در بازار شناخته می‌شوند و برای کرکره‌های با وزن، مساحت و تردد زیاد کاربرد دارند موتور ساید یا زنجیری نام دارند. موتور ساید کرکره برقی در مکان‌هایی پرتردد نظیر کرکره برقی درب پارکینگ و کرکره‌های با مساحت زیاد که ارتفاع و عرض بسیار زیاد می‌باشد مثل کرکره برقی سوله‌ها و انبارهای کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

همچنین می‌توان از این موتور برای مکان‌های کم تردد که وزن کرکره نیز زیاد می‌باشد بهره گرفته شود و به دلیل اینکه در توان و قدرت‌های مختلفی با ولتاژهای AC و DC عرضه می‌شوند و می‌توان آن را بر اساس نوع کاربری خود تهیه کنید.

موتور ساید  DC به دلیل استفاده از جریان برق مستقیم با ولتاژ ۲۴ ولت در مکان‌هایی مانند درب کرکره‌ای پارکینگ یا کرکره برقی مغازه و فروشگاه‌ها که وجود برق اضطراری ضرورت دارد بیشتر مورد استفاده می‌گیرد و به موتور ساید با برق اضطراری یا موتور ساید یو پی اس (UPS) معروف می‌باشند.

موتور ساید AC  در ولتاژهای تک فاز ۲۳۰ و سه فاز ۳۸۰ ولت تولید می‌شوند و بیشتر برای کرکره‌هایی با وزن زیاد مثل کرکره برقی مکان‌های صنعتی مانند کرکره برقی کارواش‌ها و آتشنشانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نحوه عملکرد موتور ساید کرکره برقی به این صورت است که یک موتور به همراه یک سری قطعات مانند گیربکس با فاصله اندکی نسبت به شفتی که تیغه کرکره به دور آن پیچیده شده است نصب می‌گردد. قدرت تولیده شده در موتور توسط یک زنجیر به چرخ دنده‌ای انتقال پیدا می‌کند و با توجه به وصل بودن لوله به چرخ دنده  سبب گردش لوله می‌شود و کرکره را به سمت بالا یا پایین حرکت می‌دهد.

موتور گیربکسی

نوع دیگر از موتورهای مخصوص کرکره برقی که در بازار موجود می‌باشد موتور ساید اروپایی یا موتور گیربکسی می‌باشند و بیشتر برای مکان‌هایی استفاده می‌شوند که سرعت بالا و پایین شدن کرکره بسیار مهم است. موتور گیربکسی از نظر عملکرد تقریباً شبیه موتور ساید کرکره می‌باشد.

با توجه به استاندارد موتور کرکره‌های اروپایی، موتور کرکره برقی گیربکسی از وجود دستگاه یو پی اس در کنار موتور بهره نمی‌برد و در صورت نیاز باید از برق اضطراری جداگانه که در آن مکان کرکره نصب می‌شود استفاده کرد. با توجه به این مورد باید از وسایل دیگری مثل دیزل ژنراتور و یو پی اس برای تامین برق اضطراری استفاده نمود و علاوه بر هزینه بیشتر که برای خود موتور کرکره متقبل می‌شویم باید هزینه‌های آنها را هم به آن اضافه نمود.

موتور ساید گیربکسی ساخت اروپا با توجه به قیمت بالا، از مدت گارانتی بیشتری نسبت به موتور ساید چینی برخوردار هستند و در بازار کشورمان با دو تا سه سال گارانتی ارائه می‌گردند و در صورت خرابی قطعات یدکی آنها از دارای قیمت‌های بیشتری می‌باشند.

نکته مهم دیگری که باید در محاسبات هزینه‌های خود در نظر داشته باشیم این است که موتور ساید گیربکسی بصورت مجزا از سایر متعلقات مانند بلبرینگ، صفحه پلیت‌های جانبی و… عرضه می‌شوند و به همین دلیل هزینه خرید یک موتور کرکره برقی گیربکسی ساخت اروپا نزدیک به هفت تا هشت برابر بالاتر از یک موتور کرکره برقی ساید چین می‌باشد.

با توجه به هزینه‌های بیشتر برای خرید یک موتور کرکره ساید اروپایی زیاد دور از ذهن نمی‌باشد که تقریباً ۹۹٪ خریداران کرکره برقی در بازار ایران از موتورهای ساید چینی و تحت لیسانس استفاده نمایند.

معرفی برندهای پر فروش موتورهای کرکره برقی چینی

موتور کرکره برقی ساخت چین با برندهای مختلفی در بازار کرکره برقی ایران موجود می‌باشد که از پر فروش‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • موتور کرکره برقی بارزانته
 • موتور کرکره برقی اس دی سی
 • موتور کرکره برقی هیوت
 • موتور کرکره برقی اتومات
 • موتور کرکره برقی لیفت توربو
 • موتور کرکره برقی دویا
 • موتور کرکره برقی بتا

معرفی برندهای پر فروش موتورهای کرکره برقی اروپایی

موتور کرکره برقی ساخت اروپا با برندهای مختلفی در بازار کرکره برقی ایران موجود می‌باشد که از پر فروش‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • موتور کرکره برقی الرو آلمان
 • موتور کرکره برقی موتورلاین پرتغال
 • موتور کرکره برقی کب سویس
 • موتور کرکره برقی سامفی فرانسه
 • موتور کرکره برقی کویکو ایتالیا

نکات مهم در خرید موتور کرکره برقی

توجه به راهنمای خرید موتور کرکره برقی به شما در انتخاب بهترین موتور کرکره کمک خواهد کرد. یکی از معیارهای خرید موتور کرکره برقی با کیفیت شناسنامه‌ی اصالت و تأییدیه‌های آن است. گواهینامه‌های استانداردهای بین‌المللی  از جمله تأییدیه‌های آن‌ها هستند که برندهای معتبر از جمله موتورهای اروپایی آن‌ها را در اختیار دارند. این تأییدیه‌ها نشان‌دهنده‌ی کیفیت ساخت و قدرت واقعی  آنها هستند.

انتخاب روش عملکرد و نوع کاربری موتور کرکره نیز مهم است. ابتدا شناخت از نوع کاربری محل نصب کرکره برقی و قابلیت‌ها و محدودیت‌های  آن داشته باشید و سپس با توجه با مشاوره با کارشناسان  موتور مناسب با آن کرکره را انتخاب کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید موتور کرکره برقی ضمانت نامه و گارانتی معتبر شرکت فروشنده است که با خرید از شرکت فنی و مهندسی آسیا دُر که نمایندگی‌های معتبر و رسمی اکثر برندهای معتبر می‌باشد، ضمانت‌نامه اصلی همراه با خدمات پس از فروش دستگاه به شما ارائه می‌کند.

فروش اینترنتی موتور کرکره برقی

شرکت فنی و مهندسی آسیا دُر مرکز خریدی معتبر و نمایندگی رسمی برندهای اروپایی و چینی است که بهترین مارک موتور کرکره برقی را با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت با سابقه‌ای نزدیک به دو دهه فروش کرکره و موتور آن را نیز در اختیار دارد که می‌توانید با مراجعه به سایت آسیا دُرhttps://asiadoor.co در کوتاه‌ترین زمان موتور مناسب کرکره برقی خود را خریداری کنید.

برای مشاوره خرید نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا شما را در خرید موتور کرکره برقی مناسب راهنمایی کنند. ارائه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش و ارسال سریع از طریق باربری و تیپاکس نیز از دیگر خدمات این مجموعه است.

نوشته های مشابه

‫101 دیدگاه ها

 1. خیلی ممونم که برندهای چینی و اروپایی رو تفکیک کردید و اطلاع رسانی کردید تا دیگه سودجو ها نتونن برند چینی رو بنام ایتالیایی به مردم بفروشند با قیمت خیلی بالاتر ای کاش هر کسی که موتور کرکره میخواد و درب کرکره ای نیاز داره این مقاله رو چندبار مطالعه کنه چون اطلاعات مفیدی داخلش گنجانده شده مرسی از شرکت آسیادر و اگر نیاز به کرکره داشتم حتما از این شرکت تهیه میکنم .

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا