تکنولوژیموبایل

شیائومی: شارژر سریع 120 واتی مشکلی برای باتری به وجود نمی‌آورد

فناوری شارژ سریع، به یکی از بزرگ‌ترین حوزه‌های رقابتی میان تولیدکنندگان چینی موبایل در طی سال‌های اخیر تبدیل شده و تقریبا هر چند ماه یک بار، شاهد معرفی نسل جدیدی از فناوری شارژ سریع هستیم که می‌تواند مدت زمان انتظار برای پُر شدن شارژ باتری در گوشی‌های هوشمند را کم و کمتر کند.

در همین رابطه، اخیرا شرکت شیائومی‌اعلام کرد که پرچمدار جدید این شرکت یعنی می‌11تی پرو مجهز به فناوری شارژ سریع‌ هایپرشارژ (HyperCharge) این شرکت عرضه خواهد شد که از سرعت شارژ 120 واتی بهره می‌برد.

این در حالی است که گوشی پرچمدار می‌11 این شرکت، به سرعت شارژ 55 واتی مجهز شده و به لطف این فناوری، ظرف 45 دقیقه می‌توان شارژ گوشی را از صفر به 100 درصد رساند. اگرچه شیائومی‌حرفی از زمان انتظار برای پر شدن باتری می‌11تی پرو با فناوری 120 واتی نزده اما برای مدل می‌10 اولترا این شرکت که سال گذشته و مجهز به این فناوری عرضه شد، این مدت زمان برابر با 23 دقیقه عنوان شده بود.

اما در این میان، واکنش‌ها در طی روزهای اخیر نسبت به فناوری شارژ سریع 120 واتی شیائومی، قابل توجه بوده است. به اعتقاد منتقدان، این فناوری می‌تواند تاثیر منفی بر باتری گوشی برجای بگذارد و یا مشکلات امنیتی و ایمنی را برای کاربر به وجود آورد.

اما دنیل دژالایس، مدیر ارتباطات بین الملل و سخنگوی شیائومی‌در واکنش به این ادعاها و نگرانی‌های کاربران توضیحاتی را ارائه داده است. وی در خصوص نحوه کارکرد این فناوری توضیح می‌دهد که در اینجا، از طراحی باتری Dual-Cell استفاده شده که از عملکردی تقریبا مشابه با دیگر روش‌های شارژ سریع برخوردار است.

وی می‌گوید به جای پر کردن یک بخش با سرعت کم، با کمک این فناوری می‌توان دو بخش را به طور همزمان پر (شارژ) کرد. وی می‌گوید که این فرآیند، شبیه به داشتن دو ورودی بنزین برای خودرو در دو باک مجزاست.

دژالایس در خصوص طول عمر این باتری‌ها نیز توضیح داد که مهندسان این شرکت، تست‌های مختلفی را روی عملکرد باتری این گوشی انجام داده‌اند. طبق گفته این مدیر شیائومی، برای این سطح از شارژ باتری‌ها، بعد از 800 بار چرخه شارژ، همچنان 80 درصد از سلامت باتری حفظ خواهد شد.

در بخش دیگری از صحبت‌های سخنگوی شیائومی‌به مسئله امنیت این باتری‌ها اشاره و عنوان شده که این شرکت، تست‌های مختلفی را به صورت جداگانه برای بررسی ایمنی باتری‌ها صورت داده و در کنار آن، از 34 ویژگی محافظت از باتری در گوشی‌های هوشمند نیز به منظور تست ایمنی باتری‌ها کمک گرفته است. دژالایس عنوان کرد که هدف از این تست‌ها، اطمینان از رعایت تمامی‌مقررات و اصول تعیین‌شده و همچنین عرضه محصولی فوق‌العاده ایمن برای همه کاربران بود.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا