موبایلهواوی

هواوی هارمونی 2.1 را ماه آینده معرفی می‌کند

کمتر از سه ماه از عرضه نسخه 2.0 سیستم عامل هارمونی به صورت رسمی می‎گذرد و در این مدت میلیون‌ها دستگاه هواوی با موفقیت به این نسخه بروز شده‎اند. هواوی برنامه توسعه این سیستم‎عامل را با جدیت دنبال کرده و قصد دارد نسخه 2.1 آن را ماه آینده برای اولین محصولات خود عرضه کند.

دو رویداد اخیر هواوی را باید از مهمترین اتفاقات چند سال اخیر این شرکت دانست. در رویداد هارمونی، این شرکت به صورت رسمی روند عرضه سیستم‎عامل HarmonyOS 2 را معرفی کرد. در رویداد دوم نیز گوشی‎های جذاب سری P50 برای اولین بار با این سیستم‎عامل راهی بازار شدند تا از عزم جدی هواوی برای توسعه سیستم‎عامل اختصاصی خود خبر دهند.

بنابر آمارهای اعلام شده، هواوی تا ماه گذشته بیش از 50 میلیون دستگاه را به نسخه سیستم‌عامل هارمونی 2.0 بروز کرده است. این روند قرار است تا پایان سال جاری میلادی به بروزرسانی بیش از 100 میلیون دستگاه برسد که می‌‎تواند سریعترین روند نصب یک سیستم‎ عامل تازه وارد در دنیای موبایل تا به امروز، لقب بگیرد.

اما همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد هواوی قصد دارد نسخه HarmonyOS 2.1 را تا ماه آینده میلادی برای کاربران نسخه Snapdragon 888 4G گوشی‌های سریP50  عرضه کند. این اولین ملاقات با نسخه 2.1 هارمونی خواهد بود که می‌‎تواند شروعی بر عرضه نسخه جدید برای دیگر محصولات نیز باشد.

هواوی هارمونی 2.1 را ماه آینده معرفی می‌کند

روز گذشه اطلاعاتی در سامانه TENNA چین از لیست گوشی‎های دریافت کننده مجوز عرضه منتشر شده که نشان می‎دهد هواوی قصد دارد گوشی‌های سری P50 با تراشه پردازنده اسنپدراگون 888 را از ماه آینده با سیستم‎عامل هارمونی 2.1 به صورت از پیش نصب شده، راهی بازار کند.

هواوی هنوز اطلاعاتی در مورد محتوای بروزرسانی و اینکه چه بخش‎های از سیستم‎عامل و رابط کاربری بروز خواهند شد یا چه امکاناتی به این نسخه اضافه خواهند شد، منتشر نکرده است.

همانطور که می‎دانید. گوشی هواوی P50  تنها با تراشه Snapdragon 888 4G در بازار عرضه می‌شود ولی برای P50 Pro دو نسخه در نظر گرفته شده است؛ یک نسخه با تراشه پردازشی Kirin 9000 4G و دیگری با تراشه Snapdragon 888 4G.

طبق اطلاعات منتشر شده، بروزرسانی اخیر و عرضه از پیش نصب شده سیستم‎عامل هارمونی 2.1 تنها برای گوشی‎های با تراشه اسنپدراگون عرضه خواهد شد. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد بروزرسانی نسخه Kirin این گوشی‎ها به هارمونی 2.1 منتشر نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا