اپل

ثبت تصویری از کهکشان راه شیری با دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس

تام کرس، ستاره‌‎شناس و مقاله‌نویس حوزه نجوم، اخیرا با استفاده از دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس اپل، تصویری خارق‌العاده را از کهکشان راه شیری ثبت کرد.

این عکس که با استفاده از حالت Raw دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس گرفته شده، جدیدترین نمونه از پیشرفت دوربین گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های اخیر محسوب می‌شود. کرس با انتشار توییتی که حاوی این عکس بود، عنوان کرد: ما باید در مورد پتانسیل و ظرفیت‌های نجومی‌دوربین گوشی‌های مدرن صحبت کنیم. این عکس با استفاده از اطلاعات به‌دست آمده از دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس ایجاد شده است. پیکسل‌های سنسور این دوربین فقط ۱.۷ میکرون است که با توجه به اندازه آن، از توانایی بالایی بهره می‌برد.

این ستاره‌شناس در ادامه عنوان کرد که این عکس، مثلث تابستانی را به همراه منطقه روشن راه شیری و یک شهاب‌سنگ نشان می‌دهد که همه این‌ها در اطلاعات موجود در عکس قابل مشاهده‌اند.

کرس که اخیرا کتابی تحت عنوان «شما می‌توانید جهان را کشف کنید» را به چاپ رسانده، سعی دارد تا کودکان را به فضا و تمامی‌شگفتی‌های جادویی آن علاقه‌مند کند. او می‌گوید که علی‌رغم وجود برخی ایرادات در این تصویر، می‌توان آن‌ها را از طریق ابزارهای ویرایشی گوشی، اصلاح کرد.

این ستاره‌شناس در ادامه به قدرت دوربین گوشی‌های پیکسل گوگل اشاره کرد و افزود که دوربین این گوشی می‌تواند عکس‌های خارق‌العاده‌ای را از آسمان شب ثبت کند که در نوع خود بی‌نظیرند. با این حال، قابلیت‌های دوربین این گوشی به نسبت قابلیت ProRaw اپل کمتر است. در حال حاضر، این قابلیت تنها در مدل‌های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس وجود دارد.

او افزود که در سال گذشته با شرکت گوگل در این خصوص صحبت کرده و پیشنهادهایی را نیز به منظور ارتقای عملکرد دوربین گوشی‌های این شرکت برای عکاسی از ستاره‌ها ارائه کرده که متاسفانه این موارد راه به جایی نبردند.

ثبت تصویری از کهکشان راه شیری با دوربین آیفون 12 پرو مکس اپل

منبع
Digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا