شبکه‌های اجتماعی

قابلیت دیسلایک به زودی به توییتر اضافه می‌شود

توییتر این روزها در حال تست قابلیتی جدید برای پلتفرم خود است که امکان اعلام مخالفت یا موافقت برای ریپلای‌ها یا ریتوییت‌ها را برای کاربران این شبکه اجتماعی فراهم می‌کند.

توییتر ضمن تایید این ویژگی اعلام کرد که قابلیت مذکور در اختیار تعداد محدودی از کاربران نسخه آی او اس توییتر قرار گرفته است. با این حال، در طی ساعات اخیر، چندین تصویر از این قابلیت و نحوه نمایش آن در فضای وب منتشر شده است.

توییتر در این باره عنوان کرد برخی از کاربران آی او اس، گزینه‌های موافقت یا مخالفت را در شکل‌های مختلف از قبیل فلش‌های رو به بالا یا پایین، آیکون قلب یا انگشت شست رو به بالا و پایین مشاهده خواهند کرد. به گفته توییتر، مهندسان این شرکت در حال بررسی و تست این گزینه‌ها هستند تا بهترین مورد را با توجه به نحوه تعامل کاربران، انتخاب کنند.

با این حال، توییتر هنوز به طور دقیق مشخص نکرد که آیا ویژگی مذکور به صورت دائمی‌به این پلتفرم اضافه خواهد شد یا خیر و اینکه این قابلیت چه تاثیری را در فید کاربران بر جای خواهد گذاشت؛ در هر صورت، مشابه این ویژگی پیشتر در برخی شبکه‌های اجتماعی همانند ردیت (Reddit) اضافه شد و کاربران این پلتفرم می‌توانند نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به ریپلای‌ها و پست‌ها ابراز کنند.

طبق اطلاعاتی که تاکنون منتشرشده، قابلیت مذکور شامل پست‌های اصلی توییتر نخواهد شد و محدود به ریپلای‌ها و همچنین ریتوییت‌ها خواهد بود. البته توییتر پیشتر نیز تلاش‌هایی را برای اضافه کردن گزینه‌هایی به منظور ابراز واکنش کاربران نسبت به توییت‌ها صورت داد که از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت درج ایموجی و شبیه به آنچه در فیسبوک دیده‌ایم، اشاره کرد.

کیوان بیک‌پور، مدیر تیم محصولات توییتر نیز پیشتر اعلام کرد که توییتر در حال کار روی اضافه کردن دکمه dislike در پلتفرم خود است و جزو اولویت‌های این شرکت محسوب می‌شود.

 

منبع
TheVerge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا