بازیتکنولوژی

«سوپر ماریو 64»، رکورد گران‌ترین بازی ویدویی را شکست

نسخه مهر و موم‌ شده این بازی ۱.۵ میلیون دلار فروخته شد

نسخه مهر و موم شده‌ای از بازی سوپر ماریو ۶۴ توانست در یک حراجی، با قیمت ۱.۵۶ میلیون دلار به فروش رفت که رکورد جدیدی برای یک بازی محسوب می‌شود.

این اتفاق درحالی رقم خورد که چند روز پیش، یک کپی نایاب از بازی افسانه زلدا (Legend of Zelda) در یک حراجی با قیمت ۸۹۰ هزار دلار به فروش رفته بود. عمر این بازی به سال ۱۹۹۶ برمی‌گردد و یکی از بازی‌های محبوب زمان خود به شمار می‌رفت، به طوری که باعث شد تا کاربران زیادی به خرید کنسول نینتندو ۶۴ ترغیب شوند.

والری مک‌لکی، از کارشناسان حوزه بازی که برای نهاد Heritage Auction کار می‌کند و مسئولیت اجرای این حراج را برعهده داشت، معتقد است که این بازی، نه تنها جزوی از تاریخ ماریو و کنسول نینتندو به شمار می‌رود، بلکه برای گیمرهای بازی‌های ویدیویی نیز بسیار باارزش است.

وی در ادامه عنوان کرد با این بازی، ماریو به جهان سه بعدی وارد شد و به پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کنسول نینتندو ۶۵ تبدیل شد. از آنجایی که کمتر از ۵ نسخه از این بازی با شرایط مهر و موم شده وجود دارد، قطعا این نسخه بسیار ارزشمند است.

شرکت نینتندو پیشتر نسخه‌های سوپر ماریو ۶۴ و افسانه زلدا را برای کنسول‌های جدید و مدرن خود عرضه کرد و این دو بازی که اخیرا با قیمتی گزاف به فروش رفتند، بیشتر به عنوان یک شی باارزش برای کلکسیونرها یا همان مجموعه‌داران تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا