اپلال جیسامسونگ

نگرانی سامسونگ از عرضه آیفون در فروشگاه‌های ال‌جی

شرکت ال‌جی ساعاتی پیش از تصمیم خود برای فروش گوشی‌های آیفون اپل در فروشگاه‌های Best Shop خود در کشور کره جنوبی خبر داد.

ال‌جی چندی پیش از بازار گوشی‌های هوشمند خداحافظی کرد و این یعنی، دیگر گوشی جدیدی به ویترین فروشگاه‌های این شرکت که تعدادشان در کشور کره به 400 باب می‌رسد، اضافه نمی‌شود. اما اخیرا این شرکت اعلام کرد که در کنار عرضه دیگر محصولات خود اعم از تلویزیون‌های هوشمند، گوشی‌های آیفون را نیز به فروش خواهد رساند.

اما این تصمیم به مذاق مدیران سامسونگ خوش نیامده و این شرکت کره‌ای با استناد به توافقی که در ماه مه سال 2018 حاصل شده، اقدام ال‌جی را در تناقضی آشکار با این قرارداد توصیف کرد. بر اساس این توافق، شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ می‌بایست تنها محصولات خود را در فروشگاه‌هایشان به فروش رسانند.

با این حال، ال‌جی نظر دیگری دارد و معتقد است که شرایط تغییر کرده و می‌توان این توافق را مورد بازنگری قرار داد. بر اساس توافق سال 2018، اقدام ال‌جی در فروش گوشی‌های آیفون می‌تواند تاثیر سوئی را بر تولیدکنندگان خرُد گوشی‌های هوشمند بگذارد.

فروشگاه‌های فیزیکی ال‌جی در کره جنوبی بسیار مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد و این مسئله، زنگ خطر را برای سامسونگ به صدا درآورده است. از طرفی دیگر، اپل در طی ماه‌های اخیر توانسته با عرضه گوشی آیفون 12 که از فناوری 5G بهره می‌برد، حدود 29.8 درصد از بازار را از آن خود کند و این تصمیم ال‌جی می‌تواند بر میزان فروش و سهم این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند بیفزاید.

به گفته کارشناسان، همکاری میان ال‌جی و اپل، می‌تواند فروش گوشی‌های گلکسی سامسونگ را تحت تاثیر قرار دهد و فرصتی کم‌نظیر را برای اپل به منظور عرضه بیشتر محصولات خود در فروشگاه‌های Best Shop ال‌جی فراهم کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از توافق میان اپل و ال‌جی، گوشی‌های آیفون از ماه آگوست در ویترین فروشگاه‌های ال‌جی جای خواهند گرفت و تقریبا یک ماه بعد یعنی در ماه سپتامبر نیز مدل‌های جدید آیفون 13 در این فروشگاه‌ها عرضه خواهند شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا