تکنولوژی

امکان استفاده از امتیازات دیجی‌کلاب برای کمک به نیازمندان فراهم شد

طرح «کار نیک دیجی کلاب» با رویکرد مسئولیت اجتماعی راه‌اندازی شده است

دیجی‌کالا در طرح جدید باشگاه مشتریان خود امکانی خوب و اثرگذار برای نیکوکاری در نظر گرفته است. در طرح «کار نیک دیجی کلاب» کاربران می‌توانند با امتیازهای خود در کمک به گروه‌‌های مختلف جامعه سهیم باشند. باشگاه مشتریان دیجی‌کالا این طرح جدید را با رویکرد مسؤولیت اجتماعی برای کمک به سازمان‌های مردم‌نهاد و افراد کم‌برخوردار با استفاده از  امتیازهای دیجی‌کلاب راه‌اندازی کرده است.

کار نیک دیجی‌کلاب چطور کار می‌کند؟

دیجی کلاب به عنوان باشگاه مشتریان دیجی‌کالا از ابتدای آغاز به کار خود در سال ۹۸ کوشیده است تا با اضافه کردن امکانات جدید، تجربه خرید مشتریان را با کارهای هدفمند، خلاقانه و مهیج بهبود بخشد. تا پیش از این کاربران می‌توانستند به ازای خریدهایی که انجام می‌دهند امتیازهایی در باشگاه برای خود ذخیره کنند؛ امتیازهایی که تا امروز تنها به صورت انفرادی و برای مصارف شخصی قابل خرج کردن بود؛ برای مثال خرج کردن سکه‌های جمع شده برای دریافت کدهای تخفیف از کسب‌وکارهای مختلف، شرکت در قرعه‌کشی، بازی و…

اکنون در طرح کار نیک دیجی‌کلاب امکان انجام کارهای خیر برای جامعه نیز از طریق اهدای این امتیازها وجود دارد؛ به عبارت دقیقتر، کاربران می‌توانند با اهداکردن بخشی از امتیازهای خود به اقشار آسیب‌پذیر جامعه هم کمک کنند. بخشی از کارهایی که کاربران می‌توانند با امتیازهای دیجی‌کلاب خود در طرح کار نیک انجام دهند، شامل موارد زیر می‌شود:

  • حمایت از تغذیه سالم و مغذی برای کودکان کار
  • حمایت از کارآفرینی و حرفه‌آموزی زنان سرپرست خانوار
  • پیشگیری از عوارض دیابت در مناطق محروم
  • حمایت از تهیه لوازم آموزشی مورد نیاز کودکان کار

پس از انتخاب از میان گزینه‌های موجود برای خرج امتیازها، سکه‎‌های اهدا شده به وجوه نقد تبدیل می‌شود. به این ترتیب دیجی‌کالا از طرف کاربران، مبالغ تجمیع شده را به موسسات حمایتی ذی‌ربط اهدا خواهد کرد.

نحوه مشارکت در طرح کار نیک دیجی کلاب

اکنون گروه‌های آسیب‌پذیری مثل کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و بیماران در برنامه‌های حمایتی دیجی‌کالا قرار دارند.کاربران می‌توانند از میان گزینه‌های پیش رو برای انجام کار نیک، انتخاب کنند و بر اساس میزان امتیازی که می‌خواهند به این طرح، اختصاص دهند سکه‌‌ها را تبدیل به مبلغی برای کمک کنند.

پس از ورود به قسمت دیجی‌کلاب در پروفایل حساب کاربری خود ، از بخش جوایز دیجی کلاب وارد گزینه‌های موجود شوید. در این قسمت هم می‌توانید تعداد کدهای تخفیفی را که با امتیازهای خود دارید ببینید و هم می‌توانید کارهای نیک پیشنهادی را انتخاب کنید.

می‌خواهم در طرح کار نیک دیجی کلاب شرکت کنم

طرح کار نیک دیجی کلاب می‌کوشد کاربران را به انجام کار خیر به صورت هدفمند تشویق کند. کاربران می‌توانند با این طرح، سفیر کار نیک دیجی‌کالا باشند و با انجام سفارش‌های خود یک بازی بُرد-بُرد را در خریدهای خود از دیجی‌کالا تجربه کنند.

گفتنی‌ست به زودی دیجی‌کلاب، با طراحی یک بازی اختصاصی برای طرح کار نیک در نظر دارد تا مشارکت در انجام کارهای عام‌المنفعه را برای کاربران جذاب‌تر و دلنشین‌تر سازد. اطلاع‌رسانی در مورد این بازی را از صفحه دیجی‌کلاب دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا