تکنولوژیمایکروسافت

ساتیا نادلا با حفظ سمت رییس هیات مدیره مایکروسافت شد

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت حالا یک سمت جدید را هم در این شرکت پذیرفته است:‌ رییس هیات مدیره مایکروسافت.
حضور ساتیا نادلا در سمت رییس هیات مدیره مایکروسافت همزمان با مطرح شدن موضوع روابط غیراخلاقی بیل گیتس و جدایی او از همسرش انجام می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت، ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت را به عنوان رییس هیات مدیره منصوب کرد تا نفوذ وی در بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان با گذشت بیش از هفت سال از حضورش در بالاترین مقام این شرکت تحکیم شود.

به گزارش ایسنا، نادلای ۵۳ ساله جانشین جان تامپسون می شود که به مقام خود به عنوان مدیر مستقل برمی گردد که پیش از منصوب شدن به عنوان رییس هیات مدیره در سال ۲۰۱۴، در اختیار داشت.

این تغییر رای اعتمادی به نادلا محسوب می شود که در فوریه سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیرعامل مایکروسافت منصوب شد. مایکروسافت اعلام کرد تامپسون ۷۲ ساله کارش به عنوان رییس هیات مدیره را در چند سال گذشته تعدیل کرده بود. این دو مدیر درباره سمتهای جدید از پاییز گذشته مشغول گفت و گو بودند.

هنگامی که نادلا سمت مدیرعاملی مایکروسافت را برعهده گرفت، بیل گیتس از مقام خود به عنوان رییس هیات مدیره شرکتی که در تاسیسش مشارکت داشت، کناره گیری کرد و تامپسون جانشین وی شد. هدف از این اقدام استفاده نادلا از تجربیات تامپسون بود که به مدت چندین دهه یک مدیر فناوری بود.

مایکروسافت تحت مدیریت نادلا تولد دوباره ای یافت و از شکستهایی که در حوزه تلفن همراه و جست و جوی اینترنت داشت و همچنین ضعیف شدن اهمیت سیستم عامل ویندوز بهبود پیدا کرد. نادلا فعالیت مایکروسافت را در حوزه رایانش ابری، اپلیکیشنهای موبایل و هوش مصنوعی متمرکز کرد و جان دوباره ای به آفیس و سیستمهای عامل دیگر بخشید.

مرتبط: چگونه ساتیا نادلا مایکروسافت را به اوج رساند؟

با بازگشت مایکروسافت به رده بزرگترین شرکتهای فناوری، ارزش سهام مایکروسافت بیش از هفت برابر افزایش یافته و ارزش بازار این شرکت به مرز دو تریلیون دلار نزدیک شده است.

نادلا که سومین مدیرعامل مایکروسافت است، همچنین سومین رییس هیات مدیره تاریخ این شرکت پس از بیل گیتس و تامپسون خواهد بود. استیو بالمر که پیش از نادلا مدیرعامل مایکروسافت بود، هرگز عهده دار ریاست هیات مدیره نشد زیرا این موقعیت در اختیار بیل گیتس بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت اعلام کرد تامپسون به عنوان مدیر مستقل فعالیت خواهد کرد و بر پاداش نادلا، برنامه جایگزینی، راهبری و فعالیتهای هیات مدیره نظارت می کند.

مرتبط: ساتیا نادلا از هوش مصنوعی و حضور در بازار ایران می‌گوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا