اپل

مقاومت بالای آیپد پرو M1 در برابر خراش، فشار و حرارت

در حال حاضر، تبلت جدید آیپد پرو 12.9 اینچی اپل که از پردازنده M1 بهره می‌برد، عنوان بهترین تبلت ساخت مهندسان اپل را در بازار به دوش می‌کشد و از بسیاری نمونه‌های موجود نیز یک سروگردن بالاتر است.

این تبلت علاوه بر توان پردازشی بالا و سرعت عملکردی مثال‌زدنی، از نمایشگر لیکویید رتینا XDR با فناوری مینی LED برخوردار است و این ویژگی‌ها، محصول جدید اپل را در کانون توجهات قرار داده است.

حال شاید این سوال در ذهن علاقه‌مندان به وجود آید که جدای از قابلیت‌ها و مشخصات فنی، مقاومت و دوام این محصول جدید در برابر خط و خش، حرارت و خم شدن چقدر است؟ خوشبختانه اخیرا یکی از کاربران یوتیوب با نام کاربری JerryRigEverything، سرسختی آیپدپرو M1 اپل را تست کرده است.

برای این منظور، او ابتدا مقاومت نمایشگر را در برابر خراش می‌سنجد و خراش سطح 6 را به آن وارد می‌کند. سپس، شدت خراش را افزایش می‌دهد از سطح 7 برای سنجش دوام نمایشگر در برابر آسیب‌های ناشی از این میزان فشار کمک می‌گیرد. نتیجه نشان داد که آیپد پرو توانسته نمره قبولی را در تست خراش از آن خود کند.

در تست بعدی، از حرارت برای پی بردن به مقاومت نمایشگر این تبلت استفاده می‌شود. در ویدیو، مشاهده می‌شود که بعد از 17 ثانیه، قسمتی از نمایشگر که حرارت دیده، سیاه می‌شود اما با دور کردن منبع حرارت، دوباره به حالت قبل برمی‌گردد و مثل روز اول کار می‌کند.

و در پایان، تست خم شدن روی این آیپد پرو پیاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، ضخامت بدنه آیپد پرو جدید اپل حدود نیم میلیمتر بیشتری از ضخامت مدل قبلی است و به همین دلیل، مقاومت بیشتری را در برابر خم شدن و شکستن از خود نشان می‌دهد.

در ویدیو مشاهده می‌شود که اگرچه با وارد آوردن فشار، اثر خم‌شدگی روی بدنه این تبلت باقی مانده اما دستگاه بدون مشکل کار می‌کند. البته می‌توان با وارد آوردن فشار در جهت عکس، این خم‌شدگی را دوباره به حالت اول برگرداند.

در پایان، این کاربر یوتیوب، عملکرد شرکت اپل در ساخت چنین تبلت مقاومی‌را مورد تحسین قرار می‌دهد. محصولی که به گفته وی، به راحتی آسیب نمی‌بیند و ارزش پرداخت 1099 دلار را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا