تکنولوژی

نسل سوم اسکوتر الکتریکی Bird معرفی شد

شرکت Bird به تازگی از یک اسکوتر الکتریکی جدید تحت عنوان Bird Three رونمایی کرد به از یک ترمز اضطراری خودکار بهره می‌برد.

در میان محصولات این شرکت، Bird Three از لحاظ دوام و مقاومت و همچنین کارایی، یک سروگردن بالاتر از نمونه‌های قبل از خود است. این اسکوتر جدید به یک بدنه‌ طویل‌تر، سیستم ترمز سه‌گانه به همراه دو ترمز دستی مستقل و همچنین یک سیستم ترمز خودکار اضطراری مجهز شده است.

به گفته Bird، سیستم ترمز اضطراری در این اسکوتر به گونه‌ای است که نمونه آن تاکنون در هیچ یک از اسکوترهای الکتریکی مشاهده نشده است. این شرکت اخیرا اعلام کرد که قصد دارد سهام خود را به روش SPAC عرضه کند تا بتواند سرمایه مورد نیاز را برای توسعه بیشتر کسب‌وکار خود را تامین کند.

این تصمیم در حالی مطرح شد که اخیرا جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از اختصاص میلیاردها دلار به شرکت‌های فعال در صنعت تولید محصولات الکتریکی خبر داد و Bird نیز امیدوار است که بتواند سهمی‌از این بودجه هنگفت را از آن خود کرده و به خط تولید محصولات خود تزریق کند.

اسکات راشفوث، مدیر ارشد Bird در این خصوص عنوان کرد: در روزهای نخست، محصولات ما چندان طرفدار نداشتند و به زعم بعضی‌ها، بیشتر شبیه به اسباب‌بازی می‌آمدند. اما رفته‌رفته این دیدگاه تغییر کرد و اسکوترهایی بادوام و طول عمر بالا وارد بازار شدند و در نهایت از عبارت micro-EV که همان محصولات الکتریکی کوچک است، برای این محصولات استفاده شد.

یکی از نقاط قوت اسکوترهای Bird، طول عمر بالای آن‌هاست. در واقع، کاربران اکنون می‌توانند مسافت بیشتری را به این اسکوترها طی کنند و Bird Three اکنون قادر به طی کردن بیشترین مسافت است. ظرفیت باتری این اسکوتر حداکثر تا 1 کیلووات ساعت می‌رسد و قادر است به یک بار شارژ، مسافت بیشتری را به نسبت دیگر نمونه‌های موجود طی کند.

طبق اطلاعاتی که Bird منتشر کرده، باتری این اسکوتر با یک بار شارژ تا چیزی حدود 22 هزار و پانصد کیلومتر و حداکثر تا 32 هزار کیلومتر را بپیماید. همچنین طول عمر این اسکوتر نیز بین 24 تا 36 ماه عنوان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا