مایکروسافت

تعداد کاربران فعال ماهانه ویندوز 10 به 1.3 میلیارد نفر رسید

مایکروسافت در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که تعداد دستگاه‌های فعال ماهانه ویندوز 10 از مرز 1.3 میلیارد دستگاه عبور کرده است.

این آمار در حالی به دست آمده که علی‌رغم پایان دادن مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز 7، همچنان بسیاری از کاربران از این نسخه از ویندوز استفاده می‌کنند. با این حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که روز به روز به جمعیت کاربران ویندوز 10 اضافه می‌شود.

همانطور که می‌دانید ویندوز 10 نتوانست شروع چندان خوبی داشته باشد. اما رفته رفته و با عرضه بروزرسانی‌های نرم‌افزاری منظم توانست نظر کاربران را به خود جلب و آن‌ها را نصب و استفاده از این پلتفرم جدید ترغیب کند.

به هر روی، مایکروسافت دیگر به پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌ویندوز پایان داده و اگر کاربری قصد ماندن در این پلتفرم را دارد، راهی جز بروزرسانی به ویندوز 10 ندارد. البته اخیرا نیز به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و لزوم استفاده از سیستم‌های دسکتاپ برای دورکاری، تعداد کاربران ویندوز 10 رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این خصوص عنوان کرد در طی یک سالی که از همه‌گیری کرونا گذشت، منحنی استفاده از وسایل دیجیتالی کاهشی نبوده و روندی صعودی داشته است و این تازه آغاز راه است. وی افزود که این شرکت در حال توسعه کلاد برای 10 سال آینده خود است تا بتواند بازارهای خود را توسعه دهد.

مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بودکه تعداد کاربران فعال ماهانه ویندوز 10 از یک میلیارد عبور کرده که این عدد در ماه مارس 2021 به بیش از 1.3 میلیارد دستگاه رسیده است. این یعنی، چیزی حدود 300 میلیون کاربر جدید در دوران همه‌گیری کرونا به استفاده از ویندوز 10 روی آوردند.

این شرکت همچنین با انتشار گزارشی از عملکرد مالی خود عنوان کرد که در سه ماهه سوم مالی سال 2021، میزان درآمدهایی این شرکت به 41.7 میلیارد دلار رسیده است. به عبارتی دیگر، این شرکت رشد سالانه 19 درصدی را در درآمدهای خود داشته است.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا