بازیسونی

بازی‌های پلی استیشن به موبایل می‌آیند؟

با نگاهی به کارنامه سونی می‌توان پی برد که این شرکت تمایل چندانی به عرضه بازی برای گوشی‌های هوشمند ندارد و جز مواردی معدود همانند Uncharted: Fortune Hunter، محصولی از سوی این شرکت برای گیمرهای موبایلی عرضه نشده است.

اما به نظر می‌رسد که این رویه در آینده تغییر خواهد کرد. وب‌سایت Eurogamer اخیرا پی برد که سونی به دنبال استخدام یک مدیر برای بخش PlayStation Studios است تا بتواند محبوب‌ترین فرنچایزهای پلی استیشن را به گوشی‌های هوشمند بیاورد.

اگرچه هنوز اطلاعاتی در خصوص نام این بازی‌ها و همچنین زمان عرضه آن‌ها ارائه نشده، اما این مدیر جدید موبایل سونی، یک استراتژی سه تا پنج ساله را دنبال خواهد کرد. سال‌هاست سونی به دنبال وارد کردن برند خود به بازار گوشی‌های هوشمند است اما هنوز نتوانسته به موفقیت چندانی در این زمینه دست یابد.

جدای از چند بازی معدود، مهم‌ترین کاری که سونی در این زمینه انجام داد، عرضه گوشی اکسپریا پلی بود که به منظور اجرای بازی‌های موبایلی طراحی شده بود. این گوشی جلوتر از زمان خود بود و نتوانست مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به محبوبیت بازی‌های موبایلی در میان کاربران، ورود سونی به بازار گوشی‌های هوشمند چندان هم دور از ذهن نبود. سونی از این طریق می‌تواند برند پلی استیشن خود را در معرض استفاده مخاطبان بیشتری قرار دهد و از این طریق، درآمد خوبی را از پرداخت‌های درون برنامه‌ای به دست آورد.

بازی‌های Fortnite، PUBG و Roblox، بخش زیادی از موفقیت و درآمد خود را مدیون گیمرهای موبایل هستند و همین مسئله سونی را برای تصاحب سهمی‌از این درآمدها به خود ترغیب کرده است. با این حال، هنوز اطلاعات زیادی در این رابطه منتشر نشده و باید منتظر ماند و دید که این استراتژی جدید سونی، تا چه حد اثربخش خواهد بود و مطابق با خواسته‌های این شرکت پیش خواهد رفت.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا