ایرانشبکه‌های اجتماعی

اولتیماتوم ۲۴ ساعته وزارت ارتباطات به اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس

سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات با ارسال نامه به سه اپراتور اصلی کشور، به آنها ۲۴ ساعت فرصت داد تا اختلال ایجاد شده در شبکه اجتماعی کلاب هاوس را بر طرف کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این هشدار دیروز با نامه حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات خطاب به مدیرعامل سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، در این هشدار ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی که ایجاد اختلال در ارتباطات را جرم‌انگاری کرده مورد استناد قرار گرفته است. البته بند ف ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز این وزارت خانه را طبق قانون مامور حراست و حفاظت از تبادل اطلاعات در شبکه‌های اطلاع رسانی می‌نماید.

متن نامه همچنین متذکر می‌شود، در صورت استمرار این اختلال و با توجه به جمع‌آوری ادله فنی، گزارش رخداد جرم برای پیگیری قضایی به دادسرا ارائه و درخواست پیگرد قضایی آمران و عاملان این اختلال ثبت و پیگیری خواهد شد.

از ۱۹فروردین امسال، شبکه اجتماعی کلاب هاوس در سه اپراتور موبایل کشور و همچنین اینترنت مخابرات دچار اختلال شده و برای کاربران ایرانی قابل دسترس نیست. اپراتورهای ایرانسل و همراه اول روز جمعه در گفت‌وگو با آی‌تی‌ایران هر گونه فیلترینگ و اختلال عمدی در کلاب هاوس را تکذیب کرده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا