متا

اطلاعات 533 میلیون کاربر فیسبوک لو رفت

در ماه ژانویه امسال خبرهایی در خصوص هک گسترده شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر شد. حال به نظر می‌رسد که این اطلاعات در فضای وب منتشر شده و در دسترس همگان قرار گرفته است.

الون گال، از محققان حوزه سایبر و امنیت اخیرا اعلام کرد یکی از کاربران وب، اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیسبوک را به صورت عمومی‌و در یک انجمن مربوط به هکرها منتشر کرده است. این اطلاعات شامل شماره تلفن، تاریخ تولد، آدرس ایمیل، موقعیت مکانی و غیره می‌شوند که اکنون در دسترس هکرهاست.

گفته می‌شود که از این تعداد کاربر قربانی، 32 میلیون کاربر از آمریکا، 11 میلیون کاربر از بریتانیا و 6 میلیون کاربر نیز از هند هستند. الون گال ابتدا در ماه ژانویه به این نشت گسترده اطلاعات پی برده بود، زمانی که کاربران تلگرام می‌توانستند در ازای پرداخت پول، به قابلیت سرچ در این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

این هک گسترده با استفاده از یک حفره امنیتی که البته فیسبوک در ماه آگوست 2019 آن را برطرف کرده بود، صورت گرفت. این مسئله اما گریبانگیر کاربرانی که بعد از تاریخ مذکور در فیسبوک ثبت‌نام نکرده‌ و به آن وارد نشده‌اند و یا آن‌هایی که اطلاعات شخصی خود را تغییر داده‌اند، نمی‌شود.

با این حال، بخش زیادی از کاربران فیسبوک قبل از این تاریخ در این شبکه اجتماعی عضویت داشته‌اند و اکنون این معضل به دغدغه‌ای بزرگ برایشان تبدیل شده است.

حال که دیگر این اطلاعات در گردش است، تنها کاری که فیسبوک می‌تواند انجام دهد ارسال پیام هشدار به کاربرانی است که تحت تاثیر این هک گسترده قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا