اپل

آیفون 13 با تاچ آیدی عرضه می‌شود

اپل در سال ۲۰۱۷ دست به یک خانه‌تکانی بزرگ در طراحی گوشی‌های آیفون خود زد و آیفون ۱۰ یا همان آیفون ایکس را مجهز به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی جدید معرفی کرد.

محصولی که دیگر خبری از دکمه فیزیکی هوم در آن نبود و با حذف تاچ آیدی، دیگر همه نگاه‌ها به فیس آیدی معطوف شد. هر دو روش، معایت و مزایای خاص به خود را دارند اما نظر مهندسان اپل این بود که اسکن چهره می‌تواند فناوری پیشرفته‌تری به نسبت اسکن اثر انگشت باشد.

حال طبق گزارشی که اخیرا توسط macrumors منتشر شده، احتمالا باری دیگر شاهد بازگشت تاچ آیدی به گوشی‌های آیفون خواهیم بود. طبق این گزارش، محققان مرکز تحقیقاتی Barclays مدعی شدند که حسگر اثر انگشت به آیفون ۲۰۲۱ اپل اضافه خواهد شد.

البته این اولین باری نیست که شنیده‌هایی مبنی بر تصمیم احتمالی اپل برای استفاده از حسر اثر انگشت در زیر نمایشگر آیفون‌های جدید به گوش می‌رسد. پیشتر نیز برخی از رسانه‌ها از وجود قابلیت مذکور در آیفون ۱۳ خبر داده بودند.

با این حال، تحلیلگران معتقدند که در این گوشی‌ها، عملکرد حسگر اثر انگشت مبتنی بر سیستم نوری خواهد بود که می‌تواند باعث کمتر شدن میزان حاشیه بالایی صفحه یا همان ناچ شود. زمانی که اپل از آیفون ۱۰ رونمایی کرد، هنوز این فناوری به طور کامل توسعه نیافته بود.

اما اکنون بسیاری از گوشی‌های پرچمدار شرکت‌های بزرگ، مجهز به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر روانه بازار می‌شوند. از جمله این مدل‌ها می‌توان به گلکسی اس۲۱ سامسونگ اشاره کرد. اگرچه کاربران آیفون در این سال‌ها، به استفاده از فیس آیدی عادت کرده‌اند اما با توجه به شرایط این روزهای جهان و لزوم استفاده از ماسک، انتخاب فیس آیدی برای باز کردن قفل دستگاه، دردسرهای خاص به خود را دارد.

ناگفته نماند که اپل اخیرا امکان آنلاک کردن دستگاه از طریق اپل واچ را نیز به نسخه جدید آی او اس خود اضافه کرده که می‌تواند برای کاربرانی که همواره از ماسک استفاده می‌کنند، مفید و کاربردی باشد. با این حال، این ویژگی نیز به اپل واچ وابسته است و بدون این ساعت، نمی‌توان از آن بهره برد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا