اپلچگونه

نحوه رفع «ارور 14» در گوشی‌های آیفون

اخیرا برخی از کاربران آیفون از مشاهده مشکل یا همان اِروری روی گوشی خود خبر دادند که دستگاه را در حالت چرخه بوت یا ریستارت پی در پی قرار می‌دهد.

این خطا که با نام ارور 14 شناخته می‌شود، در اغلب مواقع منجر به از دست رفتن اسناد، تصاویر و ویدیوهای کاربران می‌شود. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده که ارور 14 چیست؟

این ارور اغلب در مواقعی اتفاق می‌افتاد که کاربر دستگاه خود اعم از آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود را ریستور یا آپدیت می‌کند. در اینجا، فرقی نمی‌کند که آپدیت به صورت دستی انجام شده باشد، یا خودکار؛ در واقع نتیجه یکسان خواهد بود.

بدین معنی که آیفون وارد چرخه بوت می‌شود و تنها تا قسمت لوگوی اپل نمایش داده می‌شود و دستگاه دوباره ریستارت خواهد شد. این ارور ممکن است در اثر پُر بودن حافظه ذخیره‌سازی دستگاه اتفاق بیفتد. در واقع، وقتی حافظه خالی، کم باشد و هیچ فضایی برای ذخیره آپدیت وجود نداشته باشد، این مسئله باعث بروز اختلال شده و در نتیجه، گوشی قادر به بوت شدن موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

چگونه از بروز ارور 14 جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای پیشگیری از بروز چنین خطایی، حذف تصاویر، ویدیوها، اپلیکیشن‌ها و پیام‌های غیرضروری قبل از نصب بروزرسانی است. اما اگر نمی‌خواهید تصاویر و فایل‌های خود را پاک کنید، حتما قبل از اقدام به نصب بروزرسانی، از محتوای دستگاه خود بکاپ بگیرید.

چگونه می‌توان ارور 14 را برطرف کرد؟

تنها را برای رهایی از شر ارور 14، ریست کردن گوشی و بازیابی تنظیمات کارخانه است. در اینجا، اگر کاربر اطلاعات خود بکاپ گرفته باشد، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات خود نخواهد بود. اما در غیر این صورت، باید با تمامی‌اطلاعات خودخداحافظی کند.

متاسفانه اغلب کاربران، از اطلاعات خود بکاپ ندارند و همین مسئله باعث می‌شود تا در صورت بروز خطاهایی این چنینی، اطلاعات ارزشمند خود را از دست دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا