تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

لایو اینستاگرام چهار نفره شد

اینستاگرام ساعاتی پیش قابلیتی جدید به نام لایو رومز –Live Rooms- را به اپلیکیشن خود اضافه کرده که امکان حضور همزمان چهار نفر را در لایو فراهم می‌کند.

تا پیش از این، تنها دو کاربر می‌توانستند در لایوها شرکت کنند که اکنون و به لطف لایو رومز، ظرفیت به چهار نفر افزایش یافته است. در واقع، اینستاگرام با عرضه این ویژگی، زنگ خطر را برای اپلیکیشن رقیب خود یعنی زوم به صدا درآورده است.

در پیامی‌که از سوی اینستاگرام منتشر شده، آمده است: امیدواریم که دو برابر شدن ظرفیت لایو، فرصت‌های خلاقانه بیشتری را ایجاد کند و کاربران بتوانند از این پس، مناظره‌ها، جلسات و یا حتی گپ‌وگفت با هنرمندان را برگزار کنند. همچنین می‌توان جلسات پرسش و پاسخ و یا جلسات آموزشی را با دنبال‌کنندگان ترتیب داد و یا با تعداد دوستان بیشتری در صفحه لایو ارتباط داشت.

ورود به لایو رومز و شروع‌ به‌کار این قابلیت، با ویژگی لایو تفاوتی ندارد و تنها با سوآیپ کردن به چپ، وارد کردن موضوع و سپس تپ کردن روی آیکون رومز می‌توان سایر کاربران را اضافه و از آن استفاده کرد.

همچنین لزومی‌ندارد که هر چهار نفر در همان ابتدای شروع لایو اضافه شوند و می‌توان در هر زمانی، نفرات را اضافه کرد. گفتنی است اینستاگرام به منظور جلوگیری از هرج‌ومرج و یا مداخله بی‌مورد در لایو دیگران، محدودیت‌هایی را برای این قابلیت در نظر گرفته است.

یکی از این موارد، به محدویت‌های مربوط به افراد بلاک‌شده برمی‌گردد؛ بدین معنی که اگر فردی توسط یکی از اعضای  شرکت‌کننده در لایو، بلاک شده باشد، دیگر امکان پیوستن به لایو را نخواهد داشت. همچنین اگر فردی به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات لایو، از امکان استفاده از این قابلیت منع شده باشد، دیگر نمی‌تواند به هیچ لایو رومزی وارد شود.

میزبانان لایو رومز این اجازه را دارند تا کامنت‌های را بلاک کرده و یا گزارش (ریپورت) دهند. همچنین امکان فیلتر کردن کامنت‌ها نیز برای این افراد فراهم شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا