تکنولوژی

رشد اقتصادی تایوان در همه‌گیری کرونا به لطف افزایش صادرات تراشه

اقتصاد تایوان در سال جاری میلادی، احتمالا سریع‌ترین رشد را در طی هفت سال اخیر تجربه خواهد کرد.

دولت تایوان ضمن اشاره به این رشد سریع، پیش‌بینی کرد که محصولات نیمه‌هادی یا همان صنعت تولید تراشه، بیشترین سهم را در افزایش صادرات این کشور خواهد داشت. طبق اطلاعات اداره آمار ویتنام، تولید ناخالص داخلی در سال 2021 احتمالا رشدی 4.46 درصدی را تجربه خواهد کرد.

این در حالی است که پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی برای سال گذشته میلادی، 3.83 درصد بود. همچنین برای سه ماهه چهارم رشد 5.09 درصدی تولید ناخالص ملی را پیش‌بینی کردند. همچنین دولت ویتنام اعلام کرد که میزان صادرات این کشور نیز با افزایشی دوبرابری نسبت به برآوردهای قبلی، با رشد 9.58 درصدی همراه بود.

در گزارش دولت به افزایش تقاضا برای محصولات نیمه‌هادی تولیدی این شرکت اشاره و عنوان شده که این رشد صادرات، ناشی از رونق این کسب‌وکار در این کشور است. طبق این گزازش، میزان تجارت تایوان در سال گذشته میلادی از مرز 58.8 میلیارد دلار عبور کرد و اکنون پیش‌بینی می‌شود که این میزان در سال 2021 به 63.9 میلیارد دلار برسد.

برایان دییز، از مشاوران ارشد اقتصادی جو بایدن چند روز قبل اعلام کرد که کمک دولت تایوان می‌توان به معضل کمبود تراشه در این کشور کمک کند. علاوه بر آمریکا، کشور ژاپن و مقامات برخی کشورهای اروپایی نیز از این تایوان هستند که نیازها تراشه‌ای آن‌ها را تامین کند.

اقتصاد تایوان در طی همه‌گیری کرونا توانست روند رو به رشدی داشته باشد که بخش زیادی از این امر، به دلیل مدیریت درست این کشور در شیوع کروناست. این جزیره از زمان آغاز همه‌گیری کرونا تنها 9 مورد فوتی و کمتر از 1000 مورد ابتلا داشته است.

همین موضوع باعث شده تا صنایع و تولید این کشور برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، همچنان به فعالیت خود ادامه دهند و رشد اقتصادی را تجربه کنند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا