آمازونشبکه‌های اجتماعی

بازگشت پارلر به فضای آنلاین

بیش از یک ماه از قطع ارائه سرویس از سوی آمازون به پارلر و قطع دسترسی کاربران به این شبکه اجتماعی می‌گذرد. اما ساعاتی پیش شرکت پارلر از بازگشت به فضای آنلاین خبر داد.

پارلر با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که Backend جدید این شرکت مبتنی بر فناوری پایدار و مستقل پایه‌ریزی شده و دیگر برای فعالیت، به شرکت‌های بزرگ فناوری متکی نخواهد بود. اگرچه دسترسی کاربران به وب‌سایت پارلر فراهم شده اما هنوز برخی از قابلیت‌ها همانند ایجاد حساب کاربری جدید به خوبی عمل نمی‌کند.

همچنین اگرچه لینک‌هایی برای دانلود اپلیکیشن پارلر در وب‌سایت مشاهده می‌شود، اما با تپ کردن روی این لینک‌ها هیچ اتفاقی نخواهد افتاد چرا که هنوز هیچ از دو شرکت اپل و گوگل، اجازه بازگشت پارلر به فروشگاه‌های اپلیکیشن خود را نداده‌اند.

به دنبال اتفاقات بعد از آشوب‌های در ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه، آمازون ارائه خدمات AWS خود را به شرکت پارلر متوقف و عنوان کرد که این تصمیم در پی نقض سیاست‌های این شرکت اتخاد شد. در واقع، بعد از آنکه مشخص شد بسیاری از افراد معترض در آمریکا از این اپلیکیشن برای سازماندهی این حمله استفاده کردند، آمازون، اپل و گوگل این شبکه اجتماعی را را در پلتفرم‌های خود مسدود کردند.

پارلر نیز در واکنش به اقدام آمازون در قطع ارائه سرویس، شکایتی را علیه این شرکت تنظیم کرد و از یک دادگاه فدرال آمریکا خواست تا دستور تمدید ارائه خدمات آمازون به این شبکه اجتماعی را صادر کند. اما دادگاه مذکور با درخواست آمازون موافقت نکرد.

بازگشت پارلر به فضای آنلاین

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا