بازیسونیمایکروسافت

چه تعداد پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ فروخته خواهد شد؟

طبق اعلام برخی منابع نزدیک به شرکت سونی، این شرکت طی ۴ هفته ابتدایی عرضه پلی استیشن ۵ توانسته ۳.۴ میلیون دستگاه از این کنسول را به فروش برساند.

حال این منابع به تازگی ادعا کرده‌اند که شرکت سونی برای سال میلادی ۲۰۲۱ قصد دارد تولید خود را افزایش داده و بین ۱۶.۸ تا ۱۸ میلیون دستگاه از این کنسول را به بازار عرضه کند. البته سونی تمام تلاش خود را می‌کند که این رقم را تا جای ممکن افزایش دهد چرا که پلی استیشن ۵ توانسته در همان ۴ هفته ابتدایی رکورد تقاضا برای یک کنسول بازی در تاریخ را بشکند.

به عبارتی سونی ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۱ حداکثر ۲۵ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ را به فروش برساند. این رقم در مقابل رکورد پلی استیشن ۴ که طی سال اول عرضه ۱۱۳.۵ میلیون دستگاه از آن عرضه شد، خیلی ناچیز است.

البته این رقم اعلام شده رسما توسط شرکت سونی تایید نشده اما بعید است خیلی از واقعیت هم دور باشد و احتمالا رقم کلی تولید در همین محدوده خواهد بود.

همچنین اینکه سونی برای فروش نسل جدید کنسول‌های خود چقدر درآمد کسب می‌کند نیز هنوز مشخص نیست. به نظر می‌رسد سهم اعظمی از فروش پلی استیشن ۵ به نسخه دیسکی آن تعلق دارد اما سونی در این مورد نیز سهم دقیق فروش هر کدام از کنسول‌ها را اعلام نکرده است.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند پلی استیشن ۵ در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس شرکت مایکروسافت فروش دوبرابری را در کل بازارهای جهان تجربه کند اما با توجه به محدودیت‌ها در تامین قطعات مورد نیاز برای تولید هر دو کنسول، تمامی این پیش‌بینی‌ها در حاله‌ای از ابهام قرار دارند.

در کل، تولید و عرضه پلی استیشن ۵ در سال جدید افزایش قابل توجهی خواهد داشت اما با توجه به حجم تولید این کنسول در مقایسه با نسل‌های قبلی، بعید است امسال هم تب و تاب تقاضا برای این کنسول در بازار کاهش داشته باشد و وضعیت فعلی طی ماه‌های آینده نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا