آمازونپهپادتکنولوژی

پهپادهای تحویل کالای آمازون به زودی شروع به‌کار می‌کنند

در آینده‌ای بسیار نزدیک، پهپادها جای کامیون‌های حمل کالا را خواهند گرفت و اکنون شرکت آمازون به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده کالا در جهان، یک گام دیگر به این هدف خود نزدیک‌تر شده است.

اخیرا قوانینی جدیدی توسط اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) به تصویب رسیده که راه را برای پرواز پهپادهای تحویل کالای آمازون هموار می‌کند. بر اساس بندهایی از این قوانین، پهپادها می‌بایست از طریق سیستم جدیدی به نام ریموت آی‌دی (Remote ID)، شناسایی و هویتشان مشخص شود.

این سیستم به نهادهای دولتی کمک می‌کند تا پهپادها و همچنین ایستگاه‌های کنترل آن‌ها را رصد کنند. همچنین، پهپادهایی که قصد پرواز در شب را دارند، می‌بایست به چراغ‌هایی برای جلوگیری از برخورد با سایر پهپادها یا اشیای پیرامون خود مجهز شوند.

در بخش دیگری آمده که نباید در ساخت این پهپادها از تیغه‌های تیزی که منجر به آسیب رساندن به انسان می‌شود، استفاده شود. افزون بر این، افرادی که مدیریت پرواز این پهپادها را بر عهده دارند، می‌بایست دارای گواهینامه ویژه این کار باشند.

به گفته مقامات اداره هوانوردی فدرال آمریکا، قوانین جدید با در نظر گرفتن موارد امنیتی و ایمنی افراد، به منظور فراهم‌سازی مقدمات ورود پهپادهای به حریم هوایی تنظیم شده است. با این قوانین، پهپادها می‌توانند به زودی به عنوان وسایل حمل و تحویل سفارش‌های مشتریان مورد استفاده قرار گیرند.

البته نگرانی‌هایی در خصوص پرواز پهپادها در آسمان و مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاورند، وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تعطیلی فرودگاه Gatwick در لندن در سال 2018 اشاره کرد که پهپادها عامل اصلی این تعطیلی بودند.

 

منبع
CNET

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا