سامسونگویروس کرونا

افرایش تمایل خریداران به پرداخت هوشمند و غیرنقدی

نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که بروز همه‌گیری ویروس کرونا سبب شده تا بسیاری از خریداران محصولات دیگر تمایلی به استفاده از پول نقد نداشته باشند.

در این تحقیق که توسط سامسونگ منتشر شده، آمده که همه‌گیری باعث شده تا رشد محسوسی را در پرداخت‌های بدون تماس یا همان آنلاین شاهد باشیم. سامسونگ در این باره نوشت که ۴۶ درصد از مردم بریتانیا از گوشی‌های هوشمند و یا دیگر دستگاه‌های پوشیدنی برای پرداخت هزینه‌های خرید خود استفاده می‌کنند.

این شرکت مدعی شد که این روند احتمالا ادامه‌دار خواهد بود و مردم دیگر تمایلی به حمل پول نقد نخواهند داشت. تگ دوسانژ، از مدیران ارشد سامسونگ در این خصوص می‌گوید: بی‌تردید، از زمان شروع همه‌گیری، راهنماها و دستورالعمل‌های مربوط به بهداشت و سلامتی عمومی‌تاثیر بسیار زیادی را بر رفتار خریداران و ترغیب آن‌ها به کنار گذاشتن پول نقد داشته است.»

دوسانژ در ادامه عنوان کرد: اگرچه همه‌گیری موجب تسریع در این فرآیند شده، اما شواهد نشان می‌دهد که حرکت خریداران به عدم استفاده از پول نقد و انجام معاملات به صورت آنلاین از مدت‌ها پیشتر از شیوع ویروس کرونا شروع شده بود.

این مدیر ارشد سامسونگ در این باره گفت: میزان فروش محصولات پوشیدنی هوشمند در طی سال‌های اخیر رشد محسوسی داشته و پیش‌بینی ما این است که این روند می‌تواند منجر به استفاده بیشتری از این دستگاه‌ها برای پرداخت‌ها شود.

منبع
Forbes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا