هواوی

کوالکام مجوز تجارت و فروش چیپ به هوآوی را دریافت کرد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت چیپ‌سازی کوالکام مجوز لازم برای تامین چیپ‌های مورد نیاز هوآوی را دریافت کرده است؛ مجوزی که می‌تواند گزینه‌های هوآوی برای تامین تجهیزات را افزایش دهد.

چندی پیش، گو پینگ (Gup Ping) یکی از دبیران هوآوی، گفته بود که این شرکت تمایل دارد در گوشی‌های هوشمندش از چیپ‌های کوالکام استفاده کند؛ البته در صورتی که کوالکام بتواند مجوز فروش چیپ به هوآوی را دریافت کند.

چنین مجوزهایی قبلا هم صادر شده‌اند و اینکه کوالکام مجوز همکاری با هوآوی را به‌صورت جداگانه بگیرد، چندان دور از ذهن نیست. پیش از این، شرکت اینتل و AMD توانسته بودند مجوز فروش چیپ‌ست به هوآوی را از دولت امریکا بگیرند. شرکت‌های کره‌ای هم توانستند مجوز فروش نمایشگرهای اولد (OLED) مورد نیاز برای گوشی‌های هوشند هوآوی را به دست بیاورند. از سوی دیگر، شرکت کره‌ای اس‌کی هاینیکس (SK Hynix) به عنوان برند مطرحی در زمینه‌ی تولید چیپ‌های حافظه شناخته می‌شود، به دنبال گرفتن چنین مجوزی است.

بر اساس گزارشی که در «36KR Holdings» منتشر شده، با درخواست کوالکام برای فروش تجهیزات به هوآوی موافقت شده است. در این صورت گوشی‌های پرچم‌دار بعدی هوآوی از جمله مدل‌های جدید سری P و Mate به چیپ‌های اسنپ‌دراگون (Snapdragon) مجهز خواهند بود.

البته کوالکام اعلام کرده در صورتی می‌تواند پاسخ‌گوی تامین چیپ‌ست‌های مورد نیاز هوآوی باشد که وظیفه تامین قطعات آنر (Honor) برعهده این شرکت نباشد. چرا که در حال حاضر کوالکام توانایی و ظرفیت رفع تمام نیاز‌های هوآوی به‌عنوان دومین سازنده‌ی بزرگ گوشی هوشمند در دنیا را در اختیار ندارد.

با این حساب تقریبا تمامی شرکت‌های کلیدی و اصلی که پیشتر برای همکاری با هوآوی منع شده بودند، مجدد می‌توانند تجارت خود را با این شرکت از سر بگیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا