گوگل

چگونه آیکون‌های قدیمی گوگل را به مرورگر کروم برگردانیم؟

گوگل اخیرا در جهت معرفی برندی جدید تحت عنوان Google Workplace، تغییراتی را در طراحی آیکون برخی اپلیکیشن‌‌های خود اعمال کرد.

اگرچه ایرادی نمی‌توان به گوگل و تصمیم این شرکت گرفت، اما در پی این تغییر، شکل ظاهری برخی از این اپلیکیشن‌‌ها بسیار شبیه و نزدیک به یکدیگر شده‌اند به طوری که برای مثال، کاربر به سختی ‌می‌تواند آیکون‌‌های گوگل میت را از گوگل کلندر تشخیص دهد.

اما خوشبختانه، این امکان برای کاربران وجود دارد تا شکل آیکون این اپلیکیشن‌‌ها را به قبل از این تغییر برگردانند. اخیرا افزونه‌ای رایگان در کروم وب استور مشاهده شده که قادر است تما‌می ‌آیکون‌‌ها را به همان شکلی و شمایلی که پیشتر بوده‌اند، برگرداند.

و اما در خصوص نحوه اعمال این تغییرات باید گفت که ابتدا باید افزونه را نصب کرد. پس از نصب، آیکون‌‌های جیمیل، میت، کلندر و درایو به حالت قبلی خود بازخواهند گشت. گزارش‌‌های منتشرشده از سوی کاربرانی که این افزونه را نصب کرده‌اند، ‌می‌دهد که پس از نصب افزونه، آیکون‌‌ها به حالت قبلی برگشتند.

البته در این بین، برخی از کاربران نیز اعلام کردند که باگ‌‌هایی در این افزونه وجود دارد که برای نمونه، از یک آیکون مشابه برای اپلیکیشن‌‌های Slides، Sheets و Docs استفاده شده است. همچنین، جیمیل نیز اطلاعات مربوط به تعداد ایمیل‌‌های بازنشده را در تب مرورگر نشان نمی‌دهد.

با این حال، هنوز زمان زیادی از عرضه افزونه مذکور ن‌می‌گذرد و قطعا سازنده آن در آینده باگ‌‌ها و اشکالات آن را رفع خواهد کرد.

 

منبع
BGR

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا