بازیسونی

انتشار اولین تصاویر واقعی از پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ بزرگترین کنسول ساخته شده تا کنون است

به تازگی کنسول نسل پنجم شرکت سونی در کمیسیون ارتباطات ملی تایوان مشاهده شده و حالا از طریق این تصاویر واقعی منتشر شده می‌توان نگاهی نزدیک و دقیق‌تر به جدیدترین کنسول بازی شرکت سونی انداخت. این کمیسیون مجموعه‌ای از تصاویر پلی استیشن ۵ را در حالت خوابیده به شکل افقی منتشر کرده و در آن کابل‌ها و پایه زیرین دستگاه که وظیفه نگه داشتن کنسول در حالت ایستاده و خوابیده را بر عهده دارد مشاهده می‌شوند.

این تصاویر نبه خوبی شان می‌دهند که پلی استیشن ۵ تا چه اندازه بزرگ طراحی شده است. اوایل این هفته بود که مشخص شد پلی استیشن ۵ بزرگترین کنسول بازی ساخته شده در تاریخ از لحاظ ابعاد فیزیکی است که حتی از پلی استیشن ۳ و ایکس باکس وان هم بزرگتر است.

با نگاه به تصاویر از حالا مشخص است که قرار دادن این کنسول در گیم سنترها کار آسانی نخواهد بود و این مسئله برای ایکس باکس وان سری ایکس هم صدق می‌کند. هر دو کنسول طوری طراحی شده‌اند که نحوه قرارگیری آنها به صورت ایستاده در اولویت بوده و در ظاهر عرض کمتری داشته باشند. البته قرار دادن کنسول‌ها به صورتی خوابیده هم امکان‌پذیر است.

متاسفانه در این تصاویر مشخص نیست که دقیقا چگونه می‌توان به درگاه NVMe دسترسی داشت. سونی همچنین اعلام کرده که خریداران این کنسول می‌توانند حافظه داخلی دستگاه را هم ارتقا دهند اما هنوز جزییات کافی در خصوص این موضوع هم در دسترس نیست. سونی همچنین اعلام کرده که سخت‌افزار این دستگاه قابل ارتقا است؛ قابلیتی که در کنسول‌های قبلی شرکت وجود نداشت و این مسئله احتمال این را که یکی از پنل‌های بدنه دستگاه قابل جداسازی باشد بیشتر می‌کند.

پلی استیشن ۵ سونی از ۱۲ نوامبر در کشور آمریکا با قیمت ۴۹۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد. همچنین نسخه دیجیتال این کنسول که از دیسک سخت‌افزاری پشتیبانی نمی‌کند نیز با قیمت ۳۹۹.۹۹ دلار در همین تاریخ به بازار خواهد آمد.

همچنین سونی این هفته اعلام کرد که بازی‌های پلی استین ۵ قیمتی تا حداکثر ۶۹.۹۹ دلار خواهند داشت.

 

منبع
The Verge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.