شبکه‌های اجتماعیمتا

هرگز این پیام های «ترسناک» را در واتساپ باز نکنید

کاربران واتساپ این روزها مورد هدف پیام مخربی شبیه به «بمب متنی» قرار گرفته‌اند که چندی پیش دردسرهایی را بری کاربران iMessage اپل به وجود آورده بود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مجموعه‌ای از حروف و اعداد نامفهوم در قالب پیام‌هایی برای کاربران ارسال می‌شود که اگرچه معنی خاصی ندارند، اما می‌توانند عملکرد اکانت واتساپ کاربر را مختل کنند. دقیقا شبیه به اتفاقی که در iMessages افتاد، ناتوانی پیام‌رسان واتساپ در خوانش این پیام‌ها منجر به بروز مشکل برای اپلیکیشن خواهد شد.

کاربران اعلام کرده‌اند که به محض باز کردن پیام، اپلیکیشن واتساپ بعد از هر بار باز شدن، با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه، کاربر می‌بایست برای رفع آن، اپلیکیشن را حذف و دوباره نصب کند. این تهدید اخیرا توسط WABetaInfo کشف شده و در توضیح آن آمده است: فعلا هیچ راهی برای توصیف این تهدید وجود ندارد. ترجیح می‌دهیم که این پیام‌ها را «پیام‌های ترسناک» بامیم. پیام‌های ترسناک بسیار خطرناک هستند و می‌توانند تجربه شما در واتساپ را نابود کنند.

گفته می‌شود که این مشکل فعلا برای کاربران واتساپ در برزیل کزارش شده و هنوز کاربران سایر کشورها درگیر آن نشده‌اند. یک بعد دیگر این حمله، فروارد کردن فایل‌های معیوب VCF است. این فایل‌ها حاوی مخاطبان هستند و در نامگذاری برخی از مخاطبان، از کلمات و حروف عجیب و طولانی استفاده شده است.

واتساپ اما در واکنش به انتشار این گزارش، در حال عرضه بروزرسانی برای رفع مشکل مذکور است و در بیانیه‌ای اعلام کرده که یک پچ را به مظور رفع مشکل برای کاربران آی او اس عرضه کرده است. این شرکت همچنین به کاربران توصیه کرد تا حتما از جدیدترین نسخه‌های اپلیکیشن واتساپ استفاده و آخرین بروزرسانی‌ها را دانلود کنند.

همانطور که اشاره شد، این تهدید تازگی ندارد و تقریبا 3 سال است که شاهد چنین حملاتی در پلتفرم‌های مختلف هستیم. واتساپ نیز برای ارتقای امنیت خود، اقداماتی را در این مدت در دستور کار قرار داده که از جمله آن‌ها می‌توان به محدود کردن دسترسی در اضافه کردن کاربران به گروه‌ها اشاره کرد. برخی از محققان امنیتی اعلام کردند که گروه‌ها، یکی از اهداف اصلی ارسال محتواهای مخرب هستند که می‌توانند بسیاری از کاربران را به دام خود بکشانند.

با افزایش این تهدیدها و حملات در پلتفرم‌های مختلف از قبیل اندروید و آی او اس، به کاربران توصیه می‌شود که بعد از مشاهده پیام‌هایی مشابه، هرگز آن‌ها را باز نکنند و بعد از مسدود کردن مخاطب ارسال‌کننده فایل، پیام را حذف کنند.

منبع
Forbes

نوشته های مشابه

‫57 دیدگاه ها

 1. 프라그마틱 플레이는 33개 언어와 다양한 화폐를 지원하여, 250개 이상의 게임으로 구성된 슬롯 포트폴리오를 세계 시장에 제공합니다.
  프라그마틱 플레이

  프라그마틱 관련 내용 정말 재미있게 읽었어요! 또한, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 공유하고 있어요. 함께 교류하며 더 많은 지식을 쌓아가요!

  https://www.12315oj.cn/
  https://dwqewqe.weebly.com/
  http://www.iyalion.com/

 2. Мы коллектив профессиональных SEO-оптимизаторов, занимающихся увеличением посещаемости и рейтинга вашего сайта в поисковых системах.
  Мы получили признание за свою работу и желаем поделиться с вами нашими знаниями и навыками.
  Какие возможности открываются перед вами:
  качественное seo продвижение репутационные работы
  • Исчерпывающая оценка вашего сайта и разработка индивидуальной стратегии продвижения.
  • Оптимизация контента и технических характеристик вашего сайта для достижения наивысших результатов.
  • Систематический мониторинг и анализ результатов с целью улучшения вашего онлайн-присутствия.
  Подробнее https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/
  Наши клиенты уже видят результаты: рост посещаемости, улучшение позиций в поисковых системах и, конечно, рост бизнеса. Мы готовы предложить вам консультацию бесплатно, для обсуждения ваших требований и разработки стратегии продвижения, соответствующей вашим целям и бюджету.
  Не упустите возможность повысить эффективность вашего бизнеса в интернете. Свяжитесь с нами сегодня же.

 3. Наша группа искусных мастеров приготовлена предоставить вам инновационные методы, которые не только подарят надежную безопасность от зимы, но и подарят вашему собственности изысканный вид.
  Мы деятельны с новейшими средствами, утверждая долгий период службы и замечательные решения. Утепление облицовки – это не только экономия на подогреве, но и ухаживание о окружающей среде. Сберегательные подходы, какие мы внедряем, способствуют не только дому, но и сохранению природных ресурсов.
  Самое центральное: Утепление фасада дома москва у нас составляет всего от 1250 рублей за квадратный метр! Это бюджетное решение, которое превратит ваш домик в фактический комфортный локал с небольшими затратами.
  Наши пособия – это не исключительно теплоизоляция, это составление территории, в котором всякий элемент отразит ваш свой моду. Мы примем все все ваши желания, чтобы воплотить ваш дом еще дополнительно теплым и привлекательным.
  Подробнее на http://www.ppu-prof.ru
  Не откладывайте заботу о своем ларце на потом! Обращайтесь к специалистам, и мы сделаем ваш дом не только теплее, но и изысканнее. Заинтересовались? Подробнее о наших проектах вы можете узнать на сайте компании. Добро пожаловать в пределы удобства и качественной работы.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا