بازیمایکروسافت

پلی استیشن ۵ از بازی‌های پلی‌استیشن ۳ پشتیبانی نمی‌کند

اگرچه در برخی از خبرها آمده بود که پلی استیشن 5 قادر به اجرای بازی‌های کنسول‌های قبل‌تر از خود خواهد بود اما به نظر ‌می‌رسد که این کنسول از بازی‌ها پلی استیشن 3، پلی استیشن 2 و پلی استیشن 1 پشتیبانی نخواهد کرد.

طبق آنچه در صفحه پشتیبانی استودیوی بازی‌سازی یوبی سافت (Ubisoft) آمده، کسنول جدید شرکت سنونی تنها ‌می‌تواند برخی از بازی‌های متعلق به کنسول پلی استیشن 4 را اجرا کند. این یعنی خریداران کنسول جدید پلی استیشن 5 که قرار است اواخر سال جاری میلادی روانه بازار شود، نمی‌توانند لذت بازی‌های کنسول‌های قدیمی ‌را روی این دستگاه تجربه کنند.

البته این مسئله چندان هم دور از ذهن نبود چراکه جین رایان، مدیر بخش پلی استیشن شرکت سونی پیشتر در گفت‌وگو با وب‌سایت CNET اعلام کرده بود:«پلی استیشن 5 به گونه‌ای طراحی شده که بتواند بازی‌های پلی استیشن 4 را نیز اجرا کند. ما در حال رایزنی با بازی‌سازان و توسعه‌دهندگان هستیم تا این قابلیت را روی کنسول تست و بیش از 4000 بازی را به لایبرری بازی اضافه کنیم.»

در این توضیحات، هیچ اشاره‌ای به کنسول‌های نسل قبل‌تر از پلی استیشن 4 نشد. در واقع، سونی از تولیدکنندگان بازی‌های جدید برای پلی استیشن 5 خواست تا امکان پشتیبانی و اجرای بازی‌های خود را روی نسل جدید این کنسول نیز فراهم کنند.

اگر این خبر به واقعیت تبدیل شود ‌می‌توان گفت که رویکرد سونی نسبت به پلی استیشن 5 با رویکرد مایکروسافت در خصوص ایکس باکس سری ایکس کاملا متفاوت خواهد بود. بدین معنی که مایکروسافت رسما اعلام کرد که کنسول جدید این شرکت که از ماه نوامبر عرضه خواهد شد، قادر به اجرای تماس بازی‌های ایکس باکس اولیه، ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان خواهد بود.

البته نباید فراموش کرد که سونی هنوز واکنشی را در قبال ادعای یوبی سافت نشان نداده و باید منتظر ماند و دید که واکنش این شرکت ژاپنی در قبال ادعای استودیوی بازی‌سازی فرانسوی چه خواهد بود.

منبع
CNET

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. بازتاب: meritking giriş

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا