اپلتکنولوژی

اپل تمامی‌ اپلیکیشن‌هایی «اپیک گیمز» را از اپ استور حذف کرد

شرکت اپل ساعاتی پیش حساب کاربری اپیک گیمز (Epic Games) در اپ استور را حذف کرد.

این اقدام، جدیدترین واکنش اهالی کوپرتنیو در جدالی است که اخیرا میان این شرکت و اپیک گیمز بر سر درآمدهای ناشی از پرداخت درون برنامه‌ای بازی محبوب فورتنایت بوجود آمده است. اگر خاطرتان باشد، اپل پیشتر بازی فورتنایت را از اپ استور حذف کرده بود اما با تصمی‌امروز دیگر اپلیکیشن‌های متعلق به اپیک گیمز برای کاربران آیفون و آیپد قابل دانلود نخواهند بود. بدین ترتیب، اگر کاربرانی که تاکنون بازی‌های RPG Battle Breakers و یا Infinity Blade Stickers را دانلود نکرده‌اند، دیگر نمی‌توانند از اپ استور آن‌ها را دریافت کنند.

اگرچه کاربرانی که تاکنون بازی‌های اپیک گیمز همانند فورتنایت را دانلود کرده‌اند، می‌توانند همچنان از آن استفاده کنند اما دیگر دسترسی به بخش‌های جدید و یا امکان پرداخت درون برنامه‌ای برایشان فراهم نیست. همچنین، افرادی که از دستگاه‌های اپل برای بازی استفاده می‌کنند، تنها می‌توانند با دیگر کاربران اپل بازی کنند و قادر نخواهند بود با کاربران دیگر پلتفرم‌ها همانند اندروید یا ایکس باکس به رقابت بپردازند.

اپل بعد از حذف اپیک گیمز از اپل استور، با صدور بیانیه‌ای توضیحاتی را در خصوص این اقدام خود ارائه داد. در بخشی از این بیانیه آمده است: ما (از این جدال) ناامید شدیم و به ناچار، تصمیم به حذف اکانت اپیک گیمز از اپ استور گرفته شد. ما سال‌ها با تیم اپیک گیمز در موقعیت‌های مختلف همکاری داشتیم. دادگاه پیشنهاد داد که اپیک از قوانین اپ استور تبعیت کند. اگرچه این مجموعه در سال‌های اخیر تابع قوانین اپ استور بود اما اخیرا خودشان منجر به بروز این وضعیت شدند. اپیک پیشنهاد دادگاه را نپذیرفت و در عوض، بروزرسانی‌هایی را برای فورتنایت که در تضاد با سیاست‌های اپ استور بود، عرضه می‌کردند. این مساله نمی‌تواند برای دیگر توسعه‌دهندگان ما در اپ استور عادلانه باشد. امیدواریم که بتوانیم دوباره با یکدیگر همکاری کنیم اما متاسفانه این موضوع فعلا امکانپذیر نیست.

اپیک گیمز اما کاملا با اپل مخالف است می‌گوید که رای دادگاه، دعوت از این شرکت برای یک تبانی با اپل است. تا از این طریق، اپل به انحصار خود در پرداخت‌های درون برنامه‌ای آی او اس ادامه دهد، رقابت در بازار آزاد سرکوب کند و موجب بالا رفتن قیمت‌ها شود. اما ما هرگز در این طرح، مشارکت نخواهیم کرد.

با این حال، علی‌رغم اختلاف نظرهایی که میان این دو شرکت وجود دارد، Unreal Engine همچنان نقطه مشرک و بستر همکاری میان اپل و اپیک گیمز باقی خواهد ماند. درواقع، Unreal Engine، پلتفرمی‌است برای ساخت بازی برای کنسول‌ها، پی‌سی‌ها و موبایل.

منبع
Cultofmac

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا