اپلچگونه

با این ۴ روش می‌توانید ایرپاد اصلی از تقلبی را تشخیص دهید

رونمایی از هدفون بی سیم اپل ایرپاد در سال 2016، آغازگر تحولی بزرگ در تولید این قبیل محصولات پوشیدنی بود. دستاوردی که تمامی‌نگاه‌ها را به خود جلب کرد و توانست راه را برای تولید گوشی‌هایی بدون ورودی هدفون هموار کند.

با این حال، اپل توانست فروش بالایی را برای این محصول به دست آورد و این مساله بسیاری از تولیدکنندگان را بر این داشت تا نمونه‌های مشابه خود را تولید کنند. در این بین، برخی از تولیدکنندگان، محصولات خود را با طراحی بسیار نزدیکی به اپل ایرپاد تولید و با قیمتی ارزان‌تر روانه بازار کردند تا بتوانند کاربران را به خرید محصول خود ترغیب کنند.

اما در مواقعی هم برخی از تولیدکنندگان نمونه‌های باکیفیتی را با قیمتی تقریبا برابر با محصول اپل ارائه می‌کنند که اگر آشنایی کافی با اپل ایرپاد و جزییات آن نداشته باشید، ممکن است نسخه تقلبی آن را خریداری کنید. از این رو، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه می‌توان ایرپاد تقلبی از اصلی را تشخیص داد؟

برای تشخیص ایرپاد تقلبی از اصلی راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به چهار مورد اشاره خواهیم کرد

باکس ایرپاد

خوشبختانه، افردی که نسخه‌های تقلبی ایرپاد را طراحی می‌کنند، توجه چندانی به جزییات ندارند و همین مساله می‌تواند به کاربران در تشخیص نمونه‌های کپی شده کمک کند. اپل در طراحی باکس یا همان جعبه ایرپاد نیز همانند خود محصول، ظرافت خاصی را بکار برده و به نکات ریزی را در طراحی جعبه محصول پرداخته است.

با این 4 روش می‌توانید ایرپاد اصلی از تقلبی را تشخیص دهید

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، رنگ سفید جعبه با تصویری از ایرپاد در قسمت بالایی آن است. در طرفین نیز واژه AirPods و لوگوی اپل مشاهده می‌شود. در قسمت پایینی، اطلاعاتی در خصوص ایرپاد از قبیل شماره سریال مشاهده می‌شود که حتی می‌توانید از آن برای تشخیص جعلی بودن محصول پیش رو نیز استفاده کنید. بنابراین، اگر ایرپاد شما یک مورد از این ویژگی‌ها را نداشت، بدانید که تقلبی است.

کیس ایرپاد

کیس‌هایی که اپل برای ایرپادهای خود طراحی می‌کند، از مقاومت بالایی برخوردارند و براحتی نمی‌توان آن‌ها را از هم جدا کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، درگاه شارژ کیس است که می‌بایست از نوع لایتنینگ باشد. اگر کیس شما از این درگاه برخوردار نیست، بدانید که از نسخه تقلبی آن استفاده می‌کنید.

همچنین می‌توان با نگاه به لولای کیس نیز به تقلبی یا اصلی بودن آن پی برد. بدین معنی که اغلب کیس‌های تقلبی، از لولاهای بزرگ‌تری در قسمت پشتی کیس بهره می‌برند و نسبت به لولای کوچک‌تر بکار رفته در کیس اصلی اپل، از مقاومت چندانی نیز برخوردار نیستند.

با این 4 روش می‌توانید ایرپاد اصلی از تقلبی را تشخیص دهید

صدا و نحوه بسته شدن کیس نیز می‌تواند یکی دیگر از راه‌ها برای تشخیص نسخه اصلی از تقلبی باشد به طوری که کیس اصلی اپل، به صورت کامل بسته شده و هیچ درز یا فاصله ای میان قطعات مشاهده نمی‌شود.

شکل ظاهری ایرپاد

علی‌رغم آنکه شباهت‌های زیادی میان ایرپادهای اصلی و تقلبی وجود دارد، اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان به تفاوت‌هایی نیز میان آن‌ها دست یافت. بدین معنی که تولیدکنندگان محصولات تقلبی، هرگز هنر و ظرافت مهندسان اپل را در طراحی این محصول به خرج نمی‌دهند.

یکی از موارد تعیین کننده، قسمت انتهایی نقره‌ای رنگ اپل ایرپاد است که میکروفون در زیر آن تعبیه شده است. اما در ایرپادهای تقلبی، این میکروفون و بخش نقره‌ای رنگ مشاهده نمی‌شود و کاملا به رنگ سفید طراحی می‌شوند.

با این 4 روش می‌توانید ایرپاد اصلی از تقلبی را تشخیص دهید

از طرفی دیگر، در ایرپادهای اصلی دو حفره کوچک وجود دارد که یکی در قسمت داخلی و دیگر در بخش بیرون تعبیه شده و وظیفه آن نیز شناسایی گوش کاربر هنگام استفاده یا عدم استفاده از ایرپاد است. اما در نسخه‌های تقلبی، این حفره‌های کوچک مشاهده نمی‌شوند.

همچنین، کاربران می‌توانند ژست‌های حرکتی را با مراجعه به بخش تنظیمات در گوشی آیفون تغییر دهند. در حالی که ایرپادهای تقلبی از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. و بالاخره ویژگی دیگری که در ایرپادهای اصلی وجود دارد، سیستم جفت شدن ایرپاد با دستگاه است. به طوری که بعد از جفت شدن صحیح، یک پیام به صورت پاپ‌آپ روی نمایشگر گوشی آیفون ظاره می‌شود.

بررسی شماره سریال

یکی از ساده‌ترین راهکارها، بررسی شماره سریال درج شده روی ایرپاد است که سریع‌ترین راه نیز محسوب می‌شود. قطعا ایرپادهای تقلبی قادر به ارائه شماره سریال‌های صحیح نخواهند بود. برای بررسی شماره سریال می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توان از شماره سریال داخل کیس نیز برای این منظور کمک گرفت.

با این 4 روش می‌توانید ایرپاد اصلی از تقلبی را تشخیص دهید

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

  1. بازتاب: fuck boy

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا