اسپیس ایکسفضا

پرتاب 58 ماهواره جدید استارلینک به فضا با موشک فالکون 9

اسپیس ایکس اخیرا از پرتاب 58 ماهواره جدید استارلینک به فضا از طریق موشک فالکون 9 خبر داد.

به گفته اسپیس ایکس در این پرتاب، سه ماهواره کوچک اسکای ست (SkySat) شرکت پلنت (Planet) نیز در کنار این ماهواره‌ها مسافر فضا شدند. اخیرا دو شرکت اسپیس ایکس و پلنت با یکدیگر وارد همکاری شدند تا بتوانند از طریق ارسال ماهواره‌های بیشتر اسکای ست به فضا، تصاویری با رزولوشن بالا را از کره زمین ثبت کنند. در ماه جولای نیز که قرار است مجموعه دیگری از ماهواره‌های استارلینک پرتاب شوند، سری دیگری از ماهواره‌های اسکای ست به فضا ارسال خواهند شد.

اسپیس ایکس قصد دارد تا از طریق ماهواره‌های استارلینک، امکان عرضه اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای را برای انسان‌ها در مناطق کمتر برخوردار و همچنین دیگر کاربران در سراسر جهان فراهم کند. این شرکت اخیرا توانسته مجوز پرتاب 12 هزار ماهواره را اخذ کند و قرار است در آینده نزدیک به این تعداد اضافه شود.

موشک فالکون 9 بعد از اتمام ماموریت، با موفقیت روی سکوی شناوری که در اقیانوس اطلس تعبیه شده بود، فرود آمد. همانطور که می‌دانید اخیرا اسپیس ایکس، امکان ثبت نام برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را به صورت آزمایشی فراهم کرده و کاربران می‌توانند با ثبت اطلاعات مورد نیاز، یکی از کاربران این اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای باشند.

اگر خاطرتان باشد تقریبا دو هفته پیش نیز شرکت اسپیس ایکس توانست برای اولین بار در تاریخ خود، فضانوردان ناسا را با از طریق فضاپیمایی کرو دراگون به ایستگاه بین المللی فضایی برساند.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا