گوگل

کمک یک میلیون دلاری یوتیوب برای مبارزه علیه نژادپرستی

یوتیوب از اختصاص یک میلیون دلار کمک مالی به مرکز «Center for Policing Equity» خبر داد تا همبستگی خود برای مبارزه علیه نژادپرستی و خشونت نشان دهد.

یوتیوب که تحت مالکیت آلفابت قرار دارد، با انتشار توییتی در فضای مجازی اعلام کرد که این کمک مالی به منظور حمایت از تلاش‌های این مرکز در جهت مقابله با بی‌عدالتی‌های اجتماعی اهدا شده است. البته یوتیوب هیچ اشاره‌ای به اعتراض‌های روزهای اخیر در مینیاپلیس آمریکا که در پی کشته شدن یک شهروند سیاهپوست به دست یک افسر پلیس در جریان است، نکرد. درک چاوین، افسر پلیسی بود که با گذاشتن پای خود روی گردن جورج فلوید مسبب مرگ وی شد.

مرکز Center for Policing Equity، نهادی است که از دانشمندان و پژوهشگرانی که در زمینه اجرای برابری و مبارزه با نژادپرستی فعال هستند، تشکیل شده است. این سازمان با مراکز پلیس همکاری دارد و از اطلاعات آن‌ها به منظور مقابله با اقدامات تبعیض‌آمیز استفاده می‌کند

ناگفته نماند که یوتیوب نیز در طی سال‌های اخیر به دلیل انتشار محتواهای حاوی مضامین نژادپرستانه و افراطی‌گری مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. این شرکت در ماه ژوئن سال گذشته، قوانینی را جهت مقابله با انتشار هرگونه ویدیوی حاوی محتوای نژادپرستی علیه جنسیت، سن، مذهب و غیره در پلتفرم خود اعمال کرد.

طبق گزارش اخیر که توسط آلفابت، شرکت مادر یوتیوب، منتشر شده، این مجموعه توانست در سه ماهه نخست سال 2020 میلادی، سودی معادل 6.8 میلیارد دلار از فروش 41.2 میلیارد دلاری محصولات و خدمات خود بدست آورد. میزان درآمد یوتیوب نیز در این بازه زمانی، برابر با 4 میلیارد دلار عنوان شد که نشان از افزایشی 33 درصدی دارد.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا