موبایل

وان پلاس در بروزرسانی جدید، فیلتر اشعه ایکس را غیرفعال می‌کند

شرکت وان پلاس اعلام کرد که در بروزرسانی جدیدی که برای وان پلاس 8 پرو عرضه می‌کند، قابلیت اشعه ایکس را در دوربین این گوشی غیرفعال خواهد کرد.

به کمک این ویژگی، دارندگان گوشی وان پلاس 8 پرو می‌توانند محتویات اجسام پلاستیکی و یا آنچه در زیر پارچه‌های نازک وجود دارد، مشاهده کنند. از آنجایی که این فیلتر که تحت عنوان فیلتر فوتوکروم شناخته می‌شود، نگرانی‌هایی را برای کاربران در خصوص نقض حریم خصوص آن‌ها و به دنبال آن مشکلاتی را برای وان پلاس بوجود آورده، این شرکت اعلام کرد که قابلیت مذکور قادر به نمایش محتویات اجسامی‌با پوشش ضخیم نیست و قرار است به زودی و با عرضه بروزرسانی جدید برای این گوشی، غیرفعال شود.

وان پلاس در بیانیه خود در این خصوص عنوان کرد: تصور ما بر این بود که کاربران با کمک این ویژگی دوربین می‌توانند تصاویر خلاقانه‌ای را ثبت کنند، اما اکنون نگرانی‌هایی که در این زمینه بوجود آمده، به خوبی درک می‌کنیم. از این رو، مشغول کار روی یک بروزرسانی جدید برای این گوشی هستیم تا بتوانیم قابلیت‌های فیلتر فوتوکروم را محدود کنیم.

این شرکت اخیرا اعلام کرد که قابلیت مذکور را در پلتفرم HydrogenOS این شرکت که تنها برای کاربران چینی عرضه شده بود، به دلیل انتشار اخبار و شایعات نادرستی که در رابطه با این ویژگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، غیرفعال کرده است. اما تصمیمی‌ به غیرفعال کردن آن در پلتفرم OxygenOS که سیستم عامل مورد استفاده توسط کاربران سایر کشورها جهان است و پلتفرم جهانی این شرکت محسوب می‌شود، ندارد.

گوشی وان پلاس 8 پرو در ماه آوریل امسال روانه بازار شد اما در هفته گذشته، نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیادی پیرامون قابلیت‌های دوربین این گوشی مطرح شد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، با کمک دوربین وان پلاس 8 پرو می‌توان به راحتی محتویات اجسام مختلف از قبیل دستگاه اپل تی وی را مشاهده کرد.

این فیلتر از نور مادون قرمز بهره می‌گیرد که برای چشم غیرمسلح انسان قابل رویت نیست. البته قابلیت‌های کاربردی بیشماری برای نور مادون قرمز وجود دارد که برای نمونه، آتش‌نشان‌ها می‌توانند از طریق این ویژگی، هر آنچه در داخل دود وجود دارد و در حالت عادی قابل تشخیص نیست، مشاهده کنند.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا