تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

تعداد دانلود تلگرام در گوگل پلی از مرز 500 میلیون عبور کرد

طبق آخرین گزارش‌‌‌ها تعداد دانلود تلگرام در فروشگاه اپلیکیشن گوگل موسوم به گوگل پلی از 500 میلیون بار عبور کرد.

اگرچه این عدد در مقایسه با میزان دانلود اپلیکیشن‌‌‌هایی همچون واتساپ یا فیسبوک مسنجر که از چند میلیارد عبور کرده‌اند، قابل قیاس نیست اما باید توجه داشت به تلگرام در هیچ یک از دستگاه‌‌‌های هوشمند به صورت پیش‌فرض نصب نشده و کاربران تنها در صورت تمایل ‌‌می‌بایست آن را از طریق مراجعه به فروشگاه‌‌‌های اپلیکیشن نصب کنند.

از طرفی دیگر، تعداد کاربران تلگرام در سال گذشته حدود 300 میلیون نفر بود که این میزان رشد در طی این بازه زمانی، قابل توجه است. البته اگر تعداد نصب اپلیکیشن دیگر متعلق به خانواده تلگرام یعنی تلگرام ایکس (Telegram X) را نیز حساب کنیم.، این عدد به 510 میلیون خواهد رسید. تلگرام ایکس، نسخه دیگری از تلگرام با طراحی و رابط کاربری نسبتا متفاوت به حساب ‌‌می‌آید.

تلگرام در ماه گذشته میلادی اعلام کرد که تعداد کاربران این اپلیکیشن به 400 میلیون نفر رسیده است. به گفته توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن، روزانه حدود 1.5 میلیون کاربر در این تلگرام ثبت‌نام ‌‌می‌کنند. از آنجایی که این اپلیکیشن امکاناتی را برای دانش آموزان و دانشجویان و همچنین آن‌‌‌هایی که از منزل کارهای خود را انجام ‌‌می‌دهند، فراهم کرده، همین مساله تاثیر بسزایی در افزایش محبوبیت آن داشته است.

یکی دیگر از ویژگی‌‌‌های تلگرام، امکان استفاده و نصب آن در پلتفرم‌‌‌های مختلف است. گفتنی است این اپلیکیشن کاملا رایگان بوده و تبلیغاتی نیز در آن برای کابر به نمایش در ن‌‌می‌آید. در حال حاضر، تلگرام به همراه شرکت‌‌‌هایی همچون فیسبوک و گوگل، به عنوان رقبای اپلیکیشن زوم به شمار ‌‌می‌روند.

تلگرام اخیرا اعلام کرد که به زودی قابلیت تماس ویدیویی امن به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد. برخی از کارشناسان، استفاده از واژه امن توسط تلگرام را طعنه‌ این شرکت به زوم تلقی کردند که اخیرا و بدلیل مشکلات امنیتی، سروصدای زیادی را بپا کرده است.

منبع
Phonearena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا