اپل

آنلاک کردن گوشی های آیفون با ماسک، راحت‌تر می‌شود

این روزها و بدلیل پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، استفاده از ماسک صورت در میان انسان ها رایج شده و افراد در فروشگاه ها، صف های بانک و یا حتی در پیاده‌روی از ماسک استفاده می کنند.

این رویه سبب شده تا شرکت اپل دست به کار شود و به منظور جلوگیری از بروز اختلال در عملکرد قابلیت هایی همچون فیس آیدی که با شناسایی چهره افراد کار می کند و ممکن است با ماسک صورت به خوبی عمل نکند، راهکار مناسبی را بیاندیشد.

این شرکت قصد دارد تا با ارائه تغییراتی در پلتفرم خود و عرضه بروزرسانی جدید آی او اس 13.5، این مشکل را برطرف کند. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که در روزهای اخیر و به دنبال گسترش استفاده از ماسک، کاربران زیادی گزارش دادند که دیگر نمی توانند همانند گذشته از قابلیت فیس آیدی استفاده و دستگاه خود را آنلاک کنند. در نتیجه بعد از مشاهده چند پیغام خطا در بازگشایی قفل دستگاه، به ناچار می بایست رمز عبور خود را به صورت دستی وارد کنند.

حال قرار است که این مشکل در نسخه جدید آی او اس رفع شود. طبق آخرین گزارش ها، در نسخه آزمایشی آی او اس 13.5، این شرکت سرعت عملکرد قابلیت فیس آیدی را ارتقا داده به نحوی که دیگر نیازی به انتظار 10 تا 20 ثانیه‌ای برای نمایش صفحه وارد کردن رمز عبور نیست و این صفحه بعد از چند ثانیه ظاهر می شود.

علاوه بر ارتقای عملکرد فیس آیدی، تغییرات دیگر را نیز در آی او اس 13.5 شاهد خواهیم بود. از جمله این موارد می توان به سیستم Exposure Notification  اشاره کرد. این سیستم از فناوری بلوتوث برای شناسایی نزدیک شدن افراد مبتلا به ویروس کرونا که پیشتر مشخص شده‌اند، کمک می گیرد و در صورت نزدیک شدن کاربر به این افراد، به وی هشدار می دهد.

این سیستم به نهادهای بهداشتی و درمانی کمک می کند تا ارتباطات و تعاملات افراد مبتلا به کرونا را ردیابی کرده و افرادی را که در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند، شناسایی کنند.

 

منبع
iDropNews

نوشته های مشابه

‫29 دیدگاه ها

  1. Hello bro!Show more…
    частный пансионат
    https://pansionat-rnd.ru/
    “Дом престарелых” – это общепринятое название для социального учреждения, которое оказывает услуги по социальной защите и помощи престарелым людям. Если вы ищете информацию о конкретном доме престарелых в Ростове-на-Дону, можете уточнить местоположение и другую информацию.
    пансионат для престарелых

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا