استارتاپدیوارکافه بازار

خرید ابزار بیمارستانی از سوی بازار، دیوار و بلد برای معاینه‌ی موارد مشکوک به کرونا

گروه توسعه فناوری اطلاعات هزاردستان جهت بهبود خدمات به بیماران مبتلا به کرونا هزینه خرید چند دستگاه ویدئو لارنگ اسکوپ برای بیمارستان‌ها را تامین می‌کند. از این دستگاه برای معاینه دقیق مسیرهای تنفسی، حلق، نای و حنجره استفاده می‌شود و دقت و سرعت عملیات لوله‌گذاری نای را افزایش می‌دهد

دو ماه از اعلام انتشار ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. تا حالا هزاران نفر جان خود را در اثر ابتلا به ویروس جان خود را از دست داده‌اند. در روزهایی که ویروس ۱۹ یا همان کرونا همه دنیا را درگیر خود کرده، گروه توسعه‌ی فناوری اطلاعات هزاردستان (مالک محصولات بازار، دیوار و بلد) در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقداماتی برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا صورت داده است.

تازه‌ترین اقدام این گروه  تامین هزینه خرید دو دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ برای بیمارستان امام خمینی است و  به گفته سخنگوی این هلدینگ، تامین هزینه خرید این دستگاه‌ها ‌برای بیمارستان امیراعلم تهران و چند بیمارستان در شهرهای کوچک‌تر نیز در هفته‌های آینده صورت خواهد گرفت.

علاوه بر این، از هنگام شیوع کرونا در ایران، هر یک از محصولات بازار، دیوار و بلد نیز بسته به حوزه فعالیت خود، گام‌هایی در جهت کمک به بهبود وضعیت بهداشتی، اجتماعی یا اقتصادی برای روزهای بیماری و قرنطینه برداشته‌اند.

بازار

دوبله اختصاصی ویدیو سازمان بهداشت جهانی: یکی از نخستین اقدامات بازار برای ارائه آموزش‌های لازم مقابله با ویروس کرونا، دوبله و انتشار ویدیوهای آموزشی سازمان بهداشت جهان درباره این ویروس بود.  ویدیوهای آموزشی منتشر شده در ده روز نخست، سه میلیون و ۵۰۰ هزار دقیقه روی بازار تماشا شدند.

اطلاع‌رسانی مستمر درباره‌ی مقابله با کرونا در صفحه اصلی بازار:  بازار برای آگاهی‌بخشی به کاربران در صفحه اصلی خود به اطلاع‌رسانی درباره کرونا پرداخت و با ارائه اطلاعات مورد نیاز درباره کووید-19 تلاش کرد تا سهمی در آموزش و فرهنگ‌سازی مقابله با ویروس برای میلیون‌ها کاربر داشته باشد.

تشویق به ماندن در خانه : بازار برای روزهای قرنطینه به معرفی برنامه‌های کاربردی و سرگرمی پرداخت که در صفحات اختصاصی روی اپلیکیشن در دسترس کاربران قرار گرفت. صفحه «همه در برابر کرونا» شامل برنامه‌های مورد نیاز پزشکی، «پویش سراسری از خانه بخریم» شامل برنامه‌های خرید آنلاین، «عید دیدنی از خانه» دربردارنده مجموعه پیام‌رسان‌های تماس تصویری و صوتی آنلاین، «در خانه ورزش کنید» دربردارنده همه برنامه‌های ورزشی، «یادگیری در خانه» شامل برنامه‌های آموزشی، «همه کارها از خانه» و «از خانه کار کنید» می‌شد.

دیوار

جلوگیری از شکل‌گیری بازار سیاه تجهیزات بهداشتی در دیوار: از ابتدای انتشار ویروس کرونا، سایت دیوار برای پیشگیری از فعالیت احتکارگران تمام آگهی‌های ماسک طبی، ژل ضدعفونی و محلول‌های الکلی را حذف و از انتشار آن خودداری کرد.

حذف آگهی‌های گردشگری: سایت دیوار در قدم بعدی برای تشویق شهروندان به خانه‌نشینی و حفظ فاصله اجتماعی، از انتشار آگهی اقامتگا‌های بوم‌گردی، هتل، مراکز توریستی خودداری کرد.

تمدید رایگان یک ماهه حساب‌های کاربری: در روزهایی که کرونا مانع کسب و کار افراد در بازار شده بود، سایت دیوار به تمدید رایگان حساب‌های کاربری بنگاه‌های املاک و خودرو پرداخت تا به سهم خود از ضرر بیشتر به فعالان این بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری کند.

پنل فروشگاهی رایگان: ایجاد مقدمات پنل فروشگاهی رایگان یکی دیگر از اقدامات این مجموعه برای محافظت از کسب و کارها در مقابل بحران‌های اقتصادی ناشی از کرونا بوده است. در شرایطی که به دلیل گسترش ویروس کرونا بازار و فروشگاه‌ها هنوز کاملا باز نشده‌اند، کسبه و مغازه‌داران در سطح شهر با استفاده از این برنامه می‌توانند یک شعبه آنلاین هم از فروشگاه خود در دیوار ایجاد و در ماه ده کالا را به صورت رایگان در آن ارائه کنند. این برنامه ابتدای خرداد ماه منتشر خواهد شد و قدمی برای جلوگیری از رکود اقتصادی تحت تاثیر این ویروس خواهد بود.

مسیریاب بلد

میانبر نمایش بیمارستان ها و مراکز درمانی کرونا: در روزهایی که سلامتی افراد تحت‌‌الشعاع ویروس کرونا قرار گرفته بود ‌«بلد» برای تسهیل دسترسی افراد به مراکز و بیمارستان‌های ارجاعی کرونا فیچر جدیدی طراحی و به نقشه خود کرد. این مجموعه با طراحی یک میانبر در نقشه، امکان مسیریابی به این مراکز را آسان‌تر کرد تا کاربران بدون معطلی و تنها با یک بار لمس صفحه، نزدیک‌ترین مرکز پذیرش‌کننده کرونا به خود را پیدا کنند.

میانبر نمایش مراکز اهدای خون: هم‌زمان با اعلام کمبود خون از سوی سازمان‌ انتقال خون کشور، «بلد» میانبری برای پیدا کردن نزدیک‌ترین مرکز خون طراحی کرد تا به اندازه ظرفیت خود سهمی برای جبران کم‌خونی ناشی از گسترش ویروس کووید ۱۹ داشته باشد.

نمایش لایه نقاط پرتردد: همچنین در روزهای قرنطینه برنامه «بلد» با بررسی الگوهای حرکتی افراد، «لایه مناطق پرتردد» را به نقشه خود اضافه در روزهای پیک بیماری منتشر کرد که نمایش‌دهنده مراکز پر رفت‌وآمد شهرها بود. با اضافه شدن این لایه جدید بر روی نقشه افراد می‌توانستند در صورتی که مجبور به ترک خانه هستند، مراکز کم تردد مانند داروخانه‌ها یا بیمارستان‌های خلوت را پیدا کرده و از مسیرها و مراکز جایگزین استفاده کنند.

انتشار گزارش کاهش مسیریابی‌ها به مکان‌های عمومی: «بلد» با هدف تحلیل و بازبینی دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های بهداشتی و کسب و کارهای مرتبط، گزارشی درباره کاهش‌ مسیریابی به مکان‌های عمومی در روزهای قرنطینه منتشر کرد. این گزارش که نمایش‌دهنده وضعیت مسیریابی به مکان‌های عمومی مانند سینماها، بانک‌ها،رستوران و …بود با هدف آگاهی‌بخشی در خصوص تاثیر اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا انتشار یافت.

میانبر سوپرمارکت‌ها: از آنجایی که مکان‌های عمومی شلوغ مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهند، مسیریاب بلد برای تشویق افراد به خرید از سوپرمارکت‌های محلی، میانبری برای مسیریابی به سوپرمارکت‌ها طراحی کرد. در این کمپین همچنین کاربران «بلد» برای کمک به کسب و کارهای خرد تشویق به ثبت اطلاعات نزدیک‌ترین سوپرمارکت‌ها و بقالی‌های اطراف خود شدند تا سهمی در افزایش مشتریان فروشگاه‌های محلی داشته باشند.

تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه ویدئو لارنگ اسکوب

هفته گذشته گروه توسعه فناوری اطلاعات هزار دستان برای افزایش خدمات مناسب به بیماران مبتلا به کرونا با هزینه ۹۳ میلیون تومانی دو دستگاه ویدئو لارنگ اسکوپ را برای اهدا به بیمارستان امام خمینی تامین کرد. از این دستگاه برای معاینه دقیق مسیرهای تنفسی، حلق، نای و حنجره استفاده می‌شود و دقت و سرعت عملیات لوله‌گذاری نای را افزایش می‌دهد. البته  این هلدینگ در نظر دارد در گام بعدی تا آخر هفته دوم اردیبهشت همین دستگاه را برای بیمارستان امیراعلم تهران هم تامین کند. هولینگ هزاردستان در نظر دارد که برای مبارزه با گسترش کرونا چند بیمارستان شهرهای کوچک‌تر را به این دستگاه مجهز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا