تکنولوژیگوگل

اپلیکیشن Infowars متعلق به الکس جونز از گوگل پلی استور حذف شد

شرکت گوگل اخیرا اپلیکیشن جنجالی Infowars متعلق به الکس جونز را که در زمینه طرح تئوری‌های توطئه شهرت دارد، به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در ارتباط با ویروس کرونا از فروشگاه اپلیکیشن خود یعنی موسوم به پلی استور حذف کرد.

برای اپلیکیشن Infowars بیش از 100 هزار دانلود ثبت شده بود. کاربران این اپلیکیشن می‌توانستند محصولات مختلفی را خریداری نمایند که از جمله آن‌ها می‌توان به مقالات و ویدیوهایی از الکس جونز اشاره کرد. همچنین کاربران می‌توانستند برنامه Alex Jones Show را نیز از طریق این اپلیکیشن مشاهده کنند.

بعد از انتشار ویدیویی در این اپلیکیشن که در آن، جونز اقدامات صورت‌گرفته برای جلوگیری از شیوع کرونا همانند طرح‌های فاصله اجتماعی و خود قرنطینگی را زیر سوال برده بود، Infowars از گوگل پلی استور حذف شد.

وی در این ویدیو می‌گفت که چگونه انسان‌ها در این نظم نوین جهانی می‌میرند و ادعا کرد که داروهای ضدویروس طبیعی برای مبارزه با این ویروس وجود دارد. جونز از طریق این اپلیکیشن، اقدام به فروش محصولاتی همچون مکمل‌ها و خمیر دندان‌هایی می‌کرد که به گفته وی می‌توانستند درمانی برای کرونا باشند.

سخنگوی گوگل در این رابطه عنوان کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگر، مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست و جعلی در پلی استور، به عنوان مهم‌ترین اولین تیم ما محسوب می‌شود. زمانی که به اپلیکیشن‌هایی برخورد کنیم که از طریق اطلاعت مضر و نادرست، قوانین پلی استور را نقض می‌کنند، آن‌ها را از این فروشگاه حذف می‌کنیم.

این تصمیم گوگل در حالی اتخاد شد که شرکت اپل حدود یک سال و نیم پیش، اپلیکیشن الکس جونز را از فروشگاه اپلیکیشن خود موسوم به اپ استور حذف کرد. در طی روزها و هفته‌های اخیر، شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری گام‌های بزرگی را برای مقابله با انتشار اخبار و اطلاعات نادرست برداشته‌اند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گوگل، فیسبوک، توییتر، آمازون و ورایزن اشاره کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا