فیسبوکویروس کرونا

کمک 100 میلیون دلاری فیسبوک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا

همزمان با گسترش ویروس کرونا در جهان و همه‌گیری آن در بسیاری از کشورها، شرکت فیسبوک رسما اعلام کرد که مبلغ 100 میلیون دلار را برای کمک به شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که در پی شیوع این ویروس آسیب دیده‌اند، اختصاص داده است.

فیسبوک اعلام کرد که این کمک مالی به چیزی حدود سه هزار کسب‌وکار کوچک در بیش از 30 کشور دنیا اختصاص خواهد شد. شریل سندبرگ، مدیر مالی فیسبوک در این رابطه گفت مردم در سراسر جهان در حال مبارزه با این ویروس هستند و مشکلات متعددی برای همه بوجود آمده است؛ ما نیز قصد داریم تا به نوعی در این ماجرا سهیم باشیم و در این قضیه نقش داشته باشیم.

وی گفت: کسب‌وکارهای کوچک برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت هستند و بسیاری از افرادی که مدیریت آن‌ها را بر عهده دارند، تحت تاثیر این بحران (شیوع کرونا) قرار گرفته‌اند و به ناچار مجبورند بسیاری از کارهای خود را به صورت دورکاری به جلو ببرند. هرچه این وضعیت ادامه داشته باشد، کسب‌وکارها بیشتر آسیب خواهند داد و مشکلات آن، دامن مدیران و کارمندان را خواهد گرفت.

طبق آنچه اعلام شده، هدف این اقدام فیسبوک دراختصاص سرمایه 100 میلیون دلار، کمک به کسب‌وکارهای کوچک در جهت پرداخت هزینه‌ها و حقوق کارمندان است تا بتوانند سرپا بمانند و با مشتریان خود در ارتباط باشند.

البته این اقدام، تنها گام فیسبوک در این زمینه نبوده و این شرکت چندی پیش چیزی حدود 20 میلیون دلار را برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اختصاص داده بود. ناگفته نماند که ویروس کرونا منجر به لغو بسیاری از رویدادها و نمایشگاه‌ها شده که در میان آن‌ها، کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 فیسبوک نیز مشاهده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا