ایران

آگهی فروش پیام رسان سروش توسط صدا و سیما

روز گذشته تصویری از یک آگهی مناقصه در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد صدا و سیما قصد دارد مالکیت پیام رسان داخلی سروش را که در حال حاضر به این نهاد تعلق دارد، به فروش برساند.

آگهی مزایده پیام رسان سروش

طبق این تصویر که روز گذشته منتشر شد، صدا و سیما تصمیم گرفته امتیاز این پیام رسان را واگذار کند. آنچه که از این آگهی دستگیر می‌شود مبلغ 1 میلیارد 980 میلیون تومان مبلغ ضمانت‌نامه است. در برخی از شایعات آمده که صدا و سیما این پیام رسان را 40 میلیارد تومان قیمت گذاری کرده است.

آگهی مناقصه پیام رسان سروش در وبسایت پارس نماد دیتا ( پایگاه اطلاع رسانی مناقصات کشور ) نیز رویت شده است.

پیام رسان سروش از حدود 3 سال پیش به عنوان یکی از رقبای داخلی مهم برای اپلیکیشن تلگرام شروع به فعالیت کرد و صدا و سیما با تبلیغ گسترده آن در برنامه‌های مختلف تلویزیونی قصد داشت کاربران داخلی را به استفاده از این برنامه تشویق کند. اما حتی با فیلتر داخلی اپلیکیشن تلکرام، این پیام رسان هیچ‌گاه با اقبال عمومی مواجه نشد و با وجود هزینه‌های زیاد و حتی حذف رقیب‌های خارجی از مارکت‌های داخلی، پیام رسان سروش و دیگر نسخه‌های داخلی نتوانستند به تعداد کاربران پیش‌بینی شده دست پیدا کنند.

در آخرین آمار منتشر شده، تعداد کاربران فعال پیام رسان سروش حدود 2 میلیون نفر عنوان شد؛ در حالی که تعداد کاربران فعال تلگرام حتی پس از فیلتر شدن بیش از 40 میلیون کاربر اعلام شده است.

‫5 دیدگاه ها

  1. پیام رسان سروش واقعا شکست خورد .
    قیمت‌ها تجهیزات شبکه‌ای مانند سرور و دیتاسنتر در زمان حال بین ۱۲ تا ۱۳ میلیارد ارزش داشته باشند
    5 میلیارد هم که وام بی زبان گرفته!!!
    در حال حاضر هم به جاش سروش پلاس و روبیکا از طرف صدا و سیما معرفی و تبلیغ میشه !!
    در آخر هم چوب حراج با قیمیت پایه 2 میلیاردی بهش میزنند !!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا