ایرانصنعت هواییویروس کرونا

آخرین محدودیت‌های پرواز و سفر ایرانیان به دیگر کشورها

سافران ایرانی برای پرواز به کشورهای آلمان، آذربایجان، هلند و انگلستان باید فرم سلامت داشته باشند

تازه‌ترین محدودیت‌های پرواز ایرانی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا شامل برخی کشورهای اروپایی، استرالیا و لبنان است.

بر اساس قوانین جدید استرالیا تمامی اتباع خارجی که از ایران به استرالیا سفر می‌کنند باید دو هفته در قرنطینه بمانند یا حداقل دو هفته خارج از ایران بوده باشند.

همچنین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: بر اساس آخرین مکاتبات صورت گرفته مسافران ایرانی برای پرواز به کشورهای آلمان، آذربایجان، هلند و انگلستان باید فرم سلامت داشته باشند و به غیر از اتباع لبنانی و ایرانی‌هایی که کارت اقامت این کشور را دارند، مسافر ایرانی دیگری در بیروت پذیرش نمی‌شود.

معصومه اصغرزاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پروازهای ایرانی به مقاصد خارجی مختلف اینگونه توضیح داد: درپی شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، مقامات بهداشتی کشورهای آلمان، آذربایجان، هلند و انگلستان درخواست کردند که در زمان ورود به فرودگاه‌های آن‌ها باید حتماً مسافران ایرانی فرم سلامت به همراه داشته باشند.

وی افزود: این فرم در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه توسط کارکنان خدمات فرودگاهی “هما” به مسافر تحویل داده می‌شود و مسافران باید آن را تکمیل و در زمان ورود به فرودگاه های فرانکفورت، باکو، آمستردام و لندن به همراه داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر ادامه داد: در صورت عدم تکمیل این فرم توسط مسافران، مقامات فرودگاهی این کشور ها از پیاده شدن آن‌ها جلوگیری خواهند کرد.

اصغرزاده همچنین درباره آخرین وضعیت پرواز به لبنان گفت: تنها اتباع لبنانی و مسافرانی که کارت اقامت این کشور را دارند می توانند به این کشور پوراز کرده و باید در زمان ورود به فرودگاه بیروت فرم سلامت به همراه داشته باشند اما مسافر ایرانی عادی و حتی ترانزیتی به هیچ عنوان در فرودگاه بیروت پذیرش نخواهند شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز پیش آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر تعداد فوتی ها را ۴۳ نفر اعلام کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا