تکنولوژیویروس کرونا

فاکسکان به تولید ماسک روی آورد

شرکت فاکسکان که یکی از مهمترین سازندگان آیفون به شمار می‌رود حالا بخشی از خط تولیدش را به تولید ماسک‌های جراحی اختصاص داده است.
نیاز شدید به ماسک حالا حتی این شرکت تولید کننده آیفون را به سمت این تولید نامتعارف پیش برده است.
چند روز قبل دولت چین از فاکسکان خواست تمام تولیدش را در این کشور متوقف کند. حالا به نظر می‌رسد فاکسکان با اقدام به تولید ماسک تلاش دارد تصمیم‌گیران دولت چین را برای بازگشایی این شرکت متقاعد کند.

فاکسکان گفته است که تا پایان ماه روزی دو میلیون ماسک تولید خواهد کرد.

شرکت فاکسکان در بیانیه‌ای در این زمینه گفته است: در جنگ با این اپیدمی هر ثانیه مهم است و هرچه زودتر اقدامات پیشگیرانه انجام بگیرد این ویروس زودتر کنترل خواهد شد. هر چه زودتر بتوانیم زندگی افراد را نجات بدهیم زودتر بر این (‌بیماری) غلبه خواهیم کرد.

فاکسکان در کنار تولید آیفون بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی است. این شرکت همچنین تولید آیپد، کیندل آمازون و پلی استیشن سونی را انجام میدهد.

حالا فاکسکان گفته است که تست‌های تولید ماسک در خط تولید این شرکت در شنزن چین را آغاز کرده است. این شرکت گفته تولید ماسک را ابتدا با هدف مراقبت از کارکنان این شرکت انجام داده که به گفته آنها هم مسوولیت شرکتی و هم مسوولیت اجتماعی این شرکت است.

به جز این فاکسکان گفته است که نسل جدید تجهیزات حرارت سنج اینفرارد را برای مقابله با ویروس کرونا در سطح خود این کارخانه به کار گرفته است.

تنها فاکسکان نیست که تولید موبایل را متوقف کرده بلکه دیگر کارخانه‌های چینی هم به دستور دولت رفتار مشابهی انجام داده اند.
برخی تحلیل‌گران معتقدند صادرات موبایل طی سال جاری تا 10 درصد با کاهش روبه رو خواهد شد که بخش عمده آن به خاطر کاهش صادرات آیفون و به خصوص آیفون 11 است.

به جز فاکسکان شرکت جنرال موتورز آمریکا هم به تولید ماکس جراحی روی آورده است.  این شرکت گفته است که 14 خط تولید را برای تولید 1.7 میلیون ماسک در روز به کار انداخته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا