هواوی

دولت آمریکا به دنبال اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه هواوی در سال 2020

دولت آمریکا به دنبال راهی برای افزایش تحریم‌ها علیه شرکت هوای در سال 2020 است. دبیر هیئت بازرگانی آمریکا در مصاحبه با بلومبرگ روز گذشته اعلام کرد که دولت در حال تنظیم قوانینی جدید به منظور محدود کردن هرچه بیشتر تجهیزات صادراتی به شرکت هواوی است.

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی می‌توانند حداکثر 35 درصد از تجارت خود را به شرکت هواوی اختصاص دهند و به این شرکت چینی تجهیزات و سرویس‌ صادر کنند. حال طبق گزارش‌ها دولت آمریکا قصد دارد این رقم را به 10 درصد و یا کمتر برساند و از این طریق تعداد شرکت‌هایی را که با هواوی تجارت می‌کنند محدود کند.

اما تولیکنندگان قطعات نیمه رسانا آمریکایی معتقدند که تحریم کامل هواوی و ارائه نکردن تجهیزات به این شرکت یک رفتار ضد تولید خواهد بود چراکه این شرکت چینی بالاخره راهی برای جایگزینی قطعات مورد نیازش پیدا خواهد کرد. در نتیجه در یان میان فقط شرکت‌های آمریکایی متضرر می‌شوند.

نگرانی بعدی این است که چین با این تصمیمات آمریکا می‌تواند تمامی درهای بازار خود را به روی محصولات آمریکایی ببندد که این مسئله می‌تواند باعث ورشکستی بسیاری از شرکت‌های آمریکایی شود. بازار چین بزرگترین بازار حال حاضر دنیاست که شرکت‌های بزرگی مثل اپل حساب ویژه‌ای روی عرضه محصولات خود در آن باز کرده‌اند.

هنوز زمان خاصی برای اجرای تحریم‌های جدید علیه هواوی اعلام نشده اما طبق گفته‌ها این اتفاق به زودی محقق می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا