بازی

Fortnite و FIFA 2019؛ پردرآمدترین بازی‌ها در سال 2019

بازی Fortnite توانست در سال 2019، بیش از هر بازی دیگری در جهان، بیشترین درآمد را از طریق پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای کسب کند و چیزی حدود 1.8 میلیارد دلار را در طی یک سال اخیر بدست آورد.

طبق گزارش بازوی تحقیقاتی صنعت بازی در جهان، میزان درآمد بازی‌های رایگان (free-to-play) در سال 2019، به نسبت سال قبل از آن، با رشدی 6 درصدی همراه بود و در مجموع چیزی حدود 87.1 میلیارد دلار را برای بازی‌سازان به ارمغان آورد.

در این میان، بازی  Fortnite توانست با پشت سر گذاشتن رقبای خود، در صدر فهرست پرسودترین بازی‌ها قرار گیرد. در رده دوم این فهرست، بازی Dungeon Fighter Online را می بینیم که در سال گذشته، درآمدی 1.6 میلیارد دلاری را به نام خود ثبت کرد. البته بازی Honour of Kings نیز توانست همین میزان درآمد را بدست آورد.

رده چهارم و پنجم نیز به ترتیب به بازی‌های League of Legends و Candy Crush Saga رسید که توانستند در این بازه زمانی، هرکدام 1.5 میلیارد دلار را سهم خود کنند. ششمین بازی پردرآمد نیز Pokemon Go با کسب درآمد 1.4 میلیارد دلاری لقب گرفت.

اگرچه بازی Battle Royal نتوانست در جمع 10 بازی پردرآمد جای گیرد، اما توانست زودتر از هر بازی دیگر، به رکورد 50 میلیون نصب در پی‌سی و کنسول‌های بازی دست یابد.

البته شاید جالب باشد که بدانید که اگرچه Fortnite، بیشترین درآمد را کسب کرده اما میزان درآمد این بازی به نسبت سال 2018 که حدود 2.4 میلیارد دلار عنوان شده بود، با افتی 25 درصدی همراه بوده است.

همچنین در این گزارش آمده که میزان هزینه کاربران برای بازی‌های پریمیوم یا بازی‌هایی که می بایست برای استفاده، آن‌ها را خریداری کرد، با کاهشی 5 درصدی در سال 2019 مواجه شد. در این میان، بازی FIFA 2019  توانست بالاتر از دیگر بازی‌ها و با ثبت 786 میلیون دلار، بیشترین درآمد را در این دسته‌بندی از بازی‌ها کسب کند.

به دنبال آن، Call of Duty: Modern Warfare جای گرفته که درآمد آن حدود 645 میلیون دلار عنوان شده است. رده سومی نیز به بازی Grand Theft Auto V رسید که توانست با درآمد 5695 دلاری خود، تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کند.

منبع
Digital Trends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا