تکنولوژیمتا

اضافه شدن قابلیت «پیام‌های محوشونده» به ‌واتس‌اپ

واتس‌اپ برای جلب نظر بیش از یک میلیارد کاربر فعال خود، به ناچار می‌بایست هر چند وقت یکبار، قابلیتی را به پلتفرم خود اضافه کند.

اگرخاطرتان باشد در ماه اکتبر امسال، شنیده‌هایی مبنی بر تصمیم ‌واتس‌اپ برای معرفی قابلیتی به نام «پیام‌های محوشونده» به گوش می‌رسید که البته جزییاتی در خصوص این ویژگی ارائه نشد و مشخص نبود که چگونه کار خواهد کرد.

تا این که امروز، قابلیت مذکو در نسخه 2.19.275 بتای ‌واتس‌اپ برای کاربران رویت شد. بر این اساس، می‌توان گفت که این قابلیت از لحاظ کارایی شبیه به Delete Messages عمل می‌کند. بدین معنی که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا برای حذف شدن پیام‌ها، زمان تعیین کند که این زمان می‌تواند بین یک سات، یک روز، یک ماه و یا حتی یک سال متغیر باشد.

گفته می‌شود که قابلیت مذکور با تمرکز روی چت‌های گروهی طراحی شده، چراکه با توجه به تعداد زیاد پیام‌های ارسالی میان کاربران، با این ویژگی می‌تواند پیام‌های غیرضروری را حذف کرد. گفتنی است مدیر گروه‌ها می‌توانند دسترسی تمامی‌اعضا را به این قابلیت فراهم کنند.

همانطور که اشاره شد، این قابلیت فعلا در نسخه بتای ‌واتس‌اپ و به صورت آزمایشی عرضه شده و هنوز مشخص نیست که چه زمانی به مرحله عرضه عمومی‌و به دست تمامی‌کاربران این شبکه اجتماعی محبوب خواهد رسید.

اضافه شدن قابلیت «پیام‌های محوشونده» به ‌واتس‌اپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا