هواوی

آمریکا به دنبال اعطای معافیت تجاری 6 ماهه به شرکت هواوی

بنابر گزارش‌های جدید منتشر شده، سازمان تجارت آمریکا به زودی یک مجوز 6 ماهه را به شرکت‌های آمریکایی جهت تجارت موقت با کمپانی هواوی اعطا می‌کند.

«ویلبور راس» رئیس سازمان تجارت آمریکا چند روز پیش اعلام کرد دولت آمریکا به زودی مجوزی را به شرکت‌های آمریکایی به‌منظور فروش قطعات غیر حساس به شرکت هواوی اعطا خواهد کرد. حال خبر جدید حاکی از این است که دپارتمان تجارت آمریکا قصد دارد یک معافیت تجاری 6 ماهه را برای انجام مراودات تجاری با شرکت هواوی، به شرکت‌های آمریکایی اعطا کند. ظاهرا این معافیت از دسامبر امسال تا می 2020 اعتبار خواهد داشت.

آگوست امسال این سازمان برای دومین بار یک مهلت 90 روزه تجاری را به هواوی داده بود که این مجوز امروز به اتمام می‌رسد. حال اگر این خبر حقیقت داشته باشد، هواوی طبق این مجوز می‌تواند حداقل تا می 2020 آپدیت نرم‌افزاری جدیدی را برای گوشی‌های خود منتشر کند. البته در هر صورت اضافه کردن سرویس‌های گوگل به گوشی‌های سری میت 30 و میت ایکس امکان‌پذیر نخواهد بود چراکه این گوشی‌ها پس از قرار گرفتن شرکت هواوی در لیست سیاه تجاری آمریکا عرضه شده‌اند.

تمدید مجوز «تجارت عمومی موقت» همچنین این امکان را به سرویس‌دهندگان مخابراتی آمریکایی می‌دهد که قطعات و نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را از شرکت هواوی خریداری کنند.

این مجوز موقت شامل فروش میکروچیپ‌ها به شرکت هواوی نمی‌شود.

حال شرکت‌هایی مانند کوالکام و میکرون باید تا زمان اعطای رسمی این معافیت از طرف دولت آمریکا منتظر بمانند تا بتوانند عرضه قطعات غیر حساس خود به شرکت هواوی را از سر بگیرند. شرکت تولیدکننده چیپ‌های نیمه رسانا آمریکایی نیز معتقدند که عرضه چنین قطعاتی به شرکت هواوی هیچ‌گونه  تهدید امنیتی به همراه نخواهد داشت و دولت و سازمان تجارت آمریکا باید برای این دسته از شرکت‌ها نیز مجوز صادر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا