کتاب

نسخه صوتی کتاب «فوتبال علیه دشمن» با صدای عادل فردوسی پور منتشر شد

افراد کمی در کشورمان وجود دارند که هم صدای خاطره انگیزی داشته باشند و هم چهره‌ای محبوب در بین مردم به حساب بیایند. عادل فردوسی پور نمونه‌ای بارز از چنین افرادی است که کمتر کسی در ایران فوتبال را بدون گزارش‌های خاطره انگیز او و برنامه محبوب نود می‌شناسد.

فردوسی پور که گزارش فوتبال در صدا و سیما را از اوایل دهه هفتاد آغاز کرد، در ادامه و از سال 78 با برنامه تلویزیونی نود توانست تحول عظیمی را در زمینه تحلیل و بررسی حواشی فوتبال داخلی ایران ایجاد کند و پس از گذشت چند سال به پرطرفدارترین برنامه تلویزیونی با میلیون‌ها مخاطب در ایران تبدیل شود. همه فعالان در زمینه فوتبال و همچنین طرفداران این ورزش به خوبی از نقش او در مبارزه با فساد و افشاگری‌های او درباره اتفاقات پشت پرده مسابقات فوتبال از طریق برنامه 90 خبر دارند.

اما از زمان اختلاف این چهره محبوب با مدیر شبکه 3 و جلوگیری از پخش برنامه نود، طرفداران سبک گزارشگری او و برنامه نود فرصتی برای دیدن و شنیدن صدای او نداشته‌ و فعالیت نداشتن در شبکه‌های اجتماعی نیز موجب شده ارتباط فردوسی پور با مخاطبین تقریبا قطع شود. البته این اتفاقات شاید حضور او را کم رنگ کرده باشد، اما از محبوبیت چهره و صدای او در بین مردم علی‌الخصوص اهالی فوتبال چیزی کم نمی‌کند.

اما فردوسی پور علاوه بر گزارش فوتبال و اجرا در برنامه نود، به تدریس در دانشگاه نیز می‌پردازد و طی چند سال اخیر سه کتاب در زمینه روان‌شناسی نیز ترجمه کرده است.

کتاب «فوتبال علیه دشمن» نوشته سایمون کوپر تنها کتاب ترجمه شده توسط عادل فردوسی پور است که به فوتبال مربوط می‌شود و دو کتاب دیگر در زمینه روانشناسی هستند. فوتبال علیه دشمن با ترجمه عادل فردوسی پور سال 89 منتشر شد اما خبر خوب برای طرفداران این چهره اینکه نسخه صوتی این کتاب با صدای خود عادل فردوسی پور از امروز صبح در «اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو» منتشر شده است.

درباره کتاب فوتبال علیه دشمن

اولین نسخه کتاب فوتبال علیه دشمن نوشته سایمون کوپر در سال 1994 به چاپ رسیده و در آن به قدرت و نفوذ فوتبال در عرصه‌های غیر فوتبالی پرداخته است. نویسنده در این کتاب از تأثیر فوتبال در دگرگونی ساختارهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی صحبت می‌کند. سایمون کوپر این کتاب را با سفر به بیست و دو کشور دنیا و مشاهده مردمی که روزانه یا به فوتبال بازی کردن یا تماشای تیم محبوبشان از طریق تلویزیون می‌پردازند، نوشته است.

نویسنده در این کتاب، فوتبال را از بعد جامعه شناسی بررسی می‌کند و خواننده با ابعاد جدیدی از فوتبال در بین ملت‌ها و از زوایای سیاسی و اجتماعی آشنا می‌شود.

قیمت این کتاب صوتی 15 هزار تومان است.

نوشته های مشابه

‫198 دیدگاه ها

 1. iGaming 업계에서 리딩되는 프라그마틱 게임은 모바일 중심의 혁신적이고 표준화된 콘텐츠를 제공합니다.
  프라그마틱 플레이

  프라그마틱 관련 글 읽는 것이 정말 즐거웠어요! 또한, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 공유하고 있어요. 함께 이야기 나누면서 더 많은 지식을 쌓아가요!

  https://www.murayah.com
  https://www.nutrapia.com
  https://www.foxcommconnect.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا