چگونه

چگونه گوشی های اندرویدی مفقودی را ردیابی کنیم؟

چگونه گوشی های اندرویدی مفقودی را ردیابی کنیم؟ برای جا گذاشتن گوشی روی میز یک فروشگاه یا سرقت آن توسط سارقین حرفه‌ای تنها چند ثانیه کفایت می‌کند. این روزها که تقریبا 80 درصد مردم دنیا از اسمارت‌فون‌ها استفاده می‌کنند، بروز چنین اتفاقاتی کاملا اجتناب ناپذیر است. حال به هر شکلی که گوشیتان را از دست دهید، مطمئنا استرس به سراغ شما می‌آید.

از دست دادن موبایل نه تنها ارتباط شما را با دنیای دیجیتال قطع می‌کند بلکه هزینه‌های قابل توجهی را نیز برای شما به همراه دارد. از دست دادن اطلاعات داخل دیوایس هم دردسری جداگانه است.

به هر حال اگر روزی موبایلتان را از دست دادید (که امیدواریم چنین اتفاقی هرگز رخ ندهد)، دستپاچه نشوید. امروزه ابزارهای مختلفی برای سیستم عامل اندروید وجود دارند که لاک کردن و ردیابی گوشی مفقودی شما را امکان‌پذیر می‌کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم ابزارهای کاربردی برای ردیابی گوشی‌ های اندرویدی را معرفی کنیم.

Find My Device گوگل

ردیابی گوشی های مفقودی اندرویدی

هر زمان که با اکانت گوگل خود وارد یک دیوایس اندرویدی شوید، سرویس Find My Device فعال می‌شود. این برنامه زمانی که به هر دلیل گوشیتان را از دست داده‌اید به شما کمک می‌کند آن را ردیابی، لاک و حتی اطلاعات داخل آن را پاک کنید.

برای اطمینان از فعال بودن این ویژگی وارد تنظیمات دستگاه شده و به آدرس Security & Location > Find My Device بروید. اگر گزینه Security& Location در منو تنظیمات دستگاه شما وجود ندارد، به آدرس Google > Security > Find My Device بروید.

در اینجا اگر گزینه Find my Device فعال نبود آن را فعال کنید.

نحوه استفاده

ردیابی گوشی های مفقودی اندرویدی

برای استفاده از این سرویس باید وارد این آدرس شوید. در این وبسایت ابتدا اکانت گوگل خود را که روی دستگاهتان هم استفاده کردید، وارد کنید.

اگر کامپیوتر در دسترس نیست، از طریق گوشی‌های اندرویدی و استفاده از اپلیکیشن Find My Device هم می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. مانند تصویر پایین امکانات مختلفی در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

پس از اینکه گوشیتان را پیدا کردید، ابتدا باید پین کد دستگاهتان را وارد کنید. سپس وارد اکانت گوگل شوید تا از این طریق ثابت کنید شما صاحب اصلی دیوایس هستید.

گوشی‌های سامسونگ

ردیابی گوشی های مفقودی اندرویدی

اگر گوشی سامسونگ دارید، علاوه بر این سرویس گوگل، می‌توانید از سرویس Find my Mobile Device سامسونگ هم کمک بگیرید. این سرویس نه تنها می‌تواند پشتیبان خوبی برای سرویس گوگل باشد، بلکه امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که سرویس گوگل قادر به ارائه آنها نیست.

این سرویس سامسونگ امکانات جالبی از جمله بکاپ از راه دور را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین با استفاده از این برنامه شما می‌توانید از تعویض سیم کارت روی گوشیتان هم مطلع شوید. به‌خاطر داشته باشید برای استفاده از این سرویس شما بایستی حتما یک اکانت سامسونگ داشته باشید.

بر روی گوشی‌های سامسونگ ابتدا وارد تنظیمات شوید سپس به آدرس Biometrics and security > Find My Mobile  بروید. اگر حین انجام تنظیمات اولیه گوشی اکانت سامسونگ را فعال کرده باشید، با ورود به این قسمت خواهید دید که Find my device سامسونگ فعال است. اگر هم فعال نبود تنها چند ثانیه وقت بگذارید و آن را فعال کنید.

روش استفاده

اگر به هر دلیلی نخواستید از روش گوگل برای یافتن دستگاهتان استفاده کنید، می‌توانید از سرویس کاربردی و کامل‌تر سامسونگ برای این کار استفاده کنید (البته اگر دیوایس شما متعلق به شرکت سامسونگ است).

ابتدا به این آدرس بروید. توجه داشته باشید این آدرس تنها از طریق مرورگر قابل دسترسی است و اپلیکیشن خاصی برای آن وجود ندارد.

پس از اینکه وارد اکانت سامسونگ خود شدید، از قسمت سمت چپ صفحه دیوایستان را انتخاب کنید. مکان فعلی گوشی شما روی نقشه نمایش داده می‌شود و همراه آن یک منو حاوی اقداماتی که می‌توانید انجام دهید نشان داده می‌شود.

در این قسمت امکان بکاپ گرفتن، لاک کردن و ارسال پیام به گوشی شما وجود دارد.

هشدار: در صورتی که فکر می‌کنید گوشی شما توسط اشخاص به سرقت رفته، توصیه می‌کنیم پس از مکان‌یابی موبایل از طریق این سرویس‌ها، پلیس را در جریان قرار دهید و شخصا برای پس گرفتن گوشی اقدام نکنید.

منبع: سی‌نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا