چگونه

آموزش اسکن کدهای QR در آیفون و آیپد

احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده که کدهای QR را چگونه در آیفون و آیپد اسکن کنید. خب اگر هنوز جوابتان را پیدا نکرده‌اید، بهتر است این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

با اینکه کدهای QR محبوبیت خیلی زیادی در بین کاربران سراسر دنیا ندارد اما همچنان بسیاری از فروشگاه‌ها و وبسایت‌ها از این کدها برای ارتباط بهتر و آسان‌تر با مشتری استفاده می‌کنند. کدهای QR ممکن است شما را به یک صفحه وبسایت، یک اپلیکیشن یا یک ویژگی درون گوشی شما منتقل کنند.

شاید باوز نکنید اما اسکن کدهای QR در آیفون خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید چراکه اپل سیستم اسکن کدهای QR را مستقیما درون اپلیکیشن دوربین به‌کارگرفته داده است. بنابراین اگر می‌خواهید چیزی را اسکن کنید کافی است اپلیکیشن Camera را باز کنید.

این روش در آی او اس 13 و دیگر نسخه‌های این سیستم‌عامل کار می‌کند.

روش سریع

 • اپلیکیشن دوربین را در آیفون یا آیپد باز کنید
 • دوربین را طوری نگه دارید که کد QR به وضوح دیده شود
 • پس از اسکن دستگاه شما کد را شناسایی کرده و یک نوتیفیکیشن برای شما نمایش می‌دهد
 • روی این نوتیفیکیشن ضربه بزنید تا به مقصد مورد نظر کد اسکن شده منتقل شوید

در نظر داشته باشید که برای شناسایی کد، نیاز به لمس شاتر دوربین نیست و تنها کافی است دوربین را مستقیما روی کد نگه دارید.

اسکن کدهای QR

اسکن کد با استفاده از اپلیکیشن Wallet

علاوه بر اپلیکیشن Camera، اپل این ویژگی را درون اپلیکیشن Wallet  نیز قرار داده است. برای دسترسی به این ویژگی ابتدا اپلیکیشن را باز کنید سپس گزینه + در بالای قسمت Passes انتخاب کنید. در اینجا گزینه «Scan Code to Add a Pass» را انتخاب کنید.

در اینجا شما می‌توانید کدهای QR را روی بلیط‌ها و کارت‌های مختلف را به راحتی اسکن کنید. البته اسکن کدهای نامربوط به این اپلیکیشن در اینجا امکان‌پذیر نیست و باید از همان اپلیکیشن دوربین استفاده کنید.

اگر هم علاقه‌ای به استفاده از این دو روش بالا ندراید می‌توانید به اپ استور رفته و از اپلیکیشن‌های مختلفی که برای اسکن کدهای QR طراحی شده‌اند استفاه کنید.

منبع: techradar

نوشته های مشابه

‫1,397 دیدگاه ها

 1. Покривни материали София

  Покривът сверху всяка сграда трябва да има висококачествен покрив. Добрите покривни материали осигуряват издръжливостта сверху таваните (а) также стените сверху сградата. Ето защо една через основните вопроса сверху строителя е изборът а также монтажът на добър покрив.
  Покривни материали София

 2. Кровля

  Кровля – это центральный элемент строения, яже защищает его через вода, зефира а также других атмосферных условий. Суть множество паспортов кровельных покрытий, этих яко этернит, упругая черепица, технониколь, сайдинг а также так далее Тариф на кровлю зависит от избранного мануфактуры, расцветки, охвата и технологии устройства
  Кровля

 3. Внутренняя отделка дома

  Внутренняя штафирка у себя – это важный этапка, яже определяет удобства а также устроенность в вашем жилище. Штафирка у себя внутри может иметься выполнена вместе с подмогой разных материалов, эких яко панели, электроплитка, дерево, яшма а также многое другое.
  Внутренняя отделка дома

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا