فیسبوک

همکاری فیسبوک و ری‌بن در زمینه عینک‌ های واقعیت افزوده

فیسبوک از چند سال پیش کار بر روی عینک‌های واقعیت افزوده را آغاز کرده است. حال طبق گزارش‌های جدید این عینک‌ها نه تنها به گوشی متصل نمی‌شوند بلکه قرار است تمامی امکانات یک اسمارت فون را در اختیار کاربر قرار دهند. گفته می‌شود این عینک‌ها بدون نیاز به اتصال گوشی قادر به پاسخ‌دهی به تماس‌ها هستند و اطلاعات لازم را روی نمایشگر هوشمند عینک نشان می‌دهند. طبق گفته‌ها عینک‌ های واقعیت افزوده فیسبوک به دوربین داخلی نیز مجهز هستند تا کاربر بتواند از فعالیت‌های روزانه خود فیلمبرداری کرده و با دیگران به اشتراک بگذارد. اما به تازگی خبرهایی نیز مبتنی بر همکاری فیسبوک و ری‌بن (RayBan) در زمینه عینک‌های واقعیت افزوده شنیده شده است.

آیا نمایش تعداد لایک‌های فیسبوک حذف می‌شود؟

طبق گزارش جدید خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی، فیسبوک همکاری خود را با شرکت «Luxottica»، سازنده عینک‌های مشهور برند ری ‌بن آغاز کرده تا بتواند طی یکی دوسال آینده عینک‌های واقعیت افزوده خود را روانه بازار کند. گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که برند ری ‌بن مستقیما در این پروژه همکاری می‌کند اما نتیجه همکاری فیسبوک و ری‌بن منجر به تولید یک نوع عینک کاملا متفاوت با نام «Stella» خواهد شد و عینک انحصاری فیسبوک به‌صورت جداگانه و با نام «اوریون» عرضه خواهد شد.

عینک واقعیت افزوده فیسبوک

با نسل سوم عینک Spectacles 3 اسنپ آشنا شوید

حال فیسبوک قول داده طی یکی دوسال آینده بالاخره عینک‌های خود را در بازار عرضه کند. با ورود ری‌بن به این عرصه فیسبوک امیدوار است بتواند عینک‌های زیباتر و جذاب‌تری عرضه کند.

عینک اپل در راه است؟

این اولین بار نیست که اخبار مرتبط با عینک واقعیت افزوده فیسبوک منتشر می‌شود. این شرکت سال گذشته رسما کار بر روی این عینک‌ها را تایید و اعلام کرد تا چند سال آینده آنها را به بازار عرضه می‌کند. شایعات مختلفی هم در خصوص تلاش‌های اپل برای تولید و عرضه عینک ‌های واقعیت افزوده شنیده می‌شود و بعید نیست عینک واقعیت افزوده اپل حتی زودتر از عینک فیسبوک روانه بازار شود.

منبع: ورج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا