فیسبوک

تبلیغ محصولات کاهش وزن در اینستاگرام ممنوع شد

اینستاگرام به‌تازگی اعلام کرد که محدودیت‌های بیشتری را بر روی پست‌های مرتبط با محصولات رژیمی‌ و عمل‌های جراحی زیبایی اعمال خواهد کرد.

بدین ترتیب، تبلیغات مرتبط با این محصولات و جراحی‌ها به طور محسوسی کاهش خواهند یافت که البته این محدودیت، شامل هر دو اپلیکیشن پرطرفدار اینستاگرام و فیسبوک خواهد شد. طبق مجموعه‌ای از قوانین جدیدی که در این این رابطه وضع شده، پست‌های حاوی تبلیغ و روش‌های ترویج کاهش وزن که اغلب دارای کدهای تخفیف هستند، حذف خواهند شد.

همچنین، کاربران زیر 18 سال امکان مشاهده محتواهای مرتبط با محصولات کاهش وزن و یا جراحی‌های زیبایی را نخواهند داشت. اِما کولینز، مدیر سیاست عمومی‌اینستاگرام در مصاحبه‌ای با یک نشریه لندنی عنوان کرد که این شبکه اجتماعی از کمک متخصصان و کارشناسان زیادی برای این امر بهره گرفته تا بتواند بدون تاثیرگذاری بر عملکرد و فعالیت اینستاگرام، این قوانین را پیاده کنند.

وی ادامه داد که ما تلاش می‌کنیم تا اینستاگرام را به محیطی مثبت برای کاربران تبدیل کنیم و محدودیت‌هایی که اخیرا وضع شده، بخشی از سیاست‌های ما را برای کم کردن فشار بر افرادیست که از طریق شبکه‌های اجتماعی بر آن‌ها وارد می‌شود.

ایزابل جرارد، از اساتید دانشگاه شفیلد که در این زمینه با اینستاگرام همکاری داشته، در این خصوص عنوان کرد که این شبکه اجتماعی پست‌های اغراق‌آمیز مرتبط با رژیم‌های غذایی و محصولات ویژه کاهش وزن را حذف خواهد کرد و این امکان نیز برای کاربران فراهم شده تا در صورت مشاهده پست‌هایی که ناقض این قوانین هستند، آن‌ها را به اینستاگرام گزارش دهند.

وی گفت اغلب محصولاتی که در اینستاگرام تبلیغ می‌شوند، اثراتی کوتاه‌مدت دارند و می‌توانند برای سلامتی فرد خطرآفرین باشند. از این رو، اینستاگرام با اعمال محدودیت در این زمینه، سعی دارد تا مانع از برهم خوردن عادت‌های غذایی کاربران خود شود.

شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که اینستاگرام به اتخاذ این سیاست‌ها سوق داده، نتایج بررسی‌هایی بود که همگی بر نقش تاثیرگذار اینستاگرام بر اختلالات تغذیه‌ای و همچنین افسردگی در میان نوجوانان تاکید داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا